Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dla przedsiębiorców i nie tylko

- Wzorem lat ubiegłych Gdynia włączyła się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Poprzez przygotowane szkolenia chcemy aktywizować ludzi do pracy nad sobą i poszerzania swojej wiedzy - mówi Anna Berg z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

To już tradycja, że w Gdyni, uznawanej powszechnie za symbol gospodarczego sukcesu Polski, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości łączy się z licznymi szkoleniami i konsultacjami dla ludzi biznesu.

Głównym koordynatorem wszystkich gdyńskich spotkań związanych z odbywającym się wydarzeniem jest Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. GCWP wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, Fundacją Gospodarczą oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni opracowało wspólny harmonogram wydarzeń.

- Wybierając tematy szkoleń, kierowaliśmy się potrzebami przedsiębiorców. To był nasz priorytet. Staraliśmy się także wziąć pod uwagę to, co jest potrzebne młodzieży. Myślimy szczególnie o tej, która zaczyna planować już swoją karierę zawodową i potrzebuje jakiegoś pokierowania w kwestii wyboru zawodu - tłumaczy Anna Berg.

Dla przedsiębiorców i nie tylko   Lekcja przedsiębiorczości dla młodzieży licealnej M. Urban /GCWP - W tegorocznym programie kładziemy szczególny nacisk na edukację i pobudzanie przedsiębiorczości wśród młodzieży - mówi A. Berg. - Przygotowaliśmy warsztaty skierowane do uczniów pn. "Myślenie wizualne". Podczas tych zajęć uczniowie uczą się robić notatki za pomocą obrazków. Wczoraj odbył się warsztat "Jak stworzyć sklep, który pokochają klienci", czyli lekcja przedsiębiorczości dla młodzieży licealnej - wylicza. - Staramy się dobrać szkolenia dla młodych ludzi tak, by pomogły im odnaleźć siebie i odkryć swoje umiejętności - wyjaśnia.

Pośród wielu propozycji znalazły się także bezpłatne szkolenia, badania predyspozycji przedsiębiorczych, indywidualne konsultacje i spotkania dla przedsiębiorców oraz osób, które myślą o założeniu własnej firmy.

- W piątek odbędzie się szkolenie pn. "Optymalne decyzje i bezpieczne prowadzenie firmy". Osoba, która zakłada własną działalność gospodarczą, nie zawsze zdaje sobie sprawę, że w trakcie jej prowadzenia może natknąć się na wiele kruczków prawnych - mówi Anna Berg. - Pragniemy uświadomić przyszłym przedsiębiorcom, że jest wiele takich aspektów rachunkowych, księgowych czy prawnych, o których należy pamiętać przy prowadzeniu własnej firmy - tłumaczy.

Szczegółowy program wydarzeń podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Gdyni można znaleźć TUTAJ.

Więcej o pracy Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i zeszłorocznych obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości można przeczytać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama