Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Ministranckie święto

- Warto wziąć udział w pielgrzymce LSO, by spotkać Chrystusa we wspólnocie, by poczuć jedność Kościoła i doświadczyć Bożej mocy - mówi ks. Piotr Belecki, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.

Pod hasłem: "Ku wolności wyswobodził nas Chrystus" (Ga 5,1) odbędzie się w sobotę 19 listopada XI Pielgrzymka Służby Liturgicznej Archidiecezji Gdańskiej. W tym roku ministranci spotkają się w parafii św. Andrzeja Boboli w Gdyni-Obłużu (pl. św. Andrzeja 1).

- Spotkanie będzie okazją do integracji, zobaczenia, że jest nas dużo i poczucia jedności Kościoła oraz wyrwania się z niewoli codzienności - mówi ks. Belecki. - Myślę, że doda to młodym siły i samoakceptacji - zaznacza.

- Rozpoczniemy o godz. 10 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Katolickich na gdyńskim Obłużu. Część formacyjną poprowadzi grupa ewangelizacyjna Wyrwani z Niewoli, czyli Piotrek Zalewski i Jacek "Heres" Zajkowski. Jacek kiedyś był ministrantem, więc może podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem - opowiada ks. Piotr. - W trakcie przewidziane są świadectwa, koncert i "ewangelizacja w rytmie rapu". W przerwie uczestnicy będą mieli czas na agapę oraz integrację - dodaje.

Druga część spotkania odbędzie się w kościele. Tam będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której ministranci i lektorzy będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Eucharystia. - Podczas Mszy nastąpi odnowienie przyrzeczeń ministranckich - zapowiada ks. Belecki. - Tak, jak małżonkowie przy okazji jubileuszu odnawiają swoje przyrzeczenia małżeńskie, a księża w Wielki Czwartek odnawiają przyrzeczenia kapłańskie, tak ministranci raz w roku odnawiają swoje przyrzeczenia. Dzięki temu mogą być bardziej świadomi tego, do czego zobowiązali się, wstępując w szeregi LSO - tłumaczy duszpasterz.

Ministranckie święto   Piotrek i Jacek z Wyrwanych z Niewoli na co dzień grają koncerty ewangelizacyjne i prowadzą autorski program profilaktyczny w szkołach Agnieszka Lesiecka /Foto Gość - Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzyma upominek, gadżet-niespodziankę, która będzie mu to wydarzenie przypominać - dodaje ks. Piotr.

Więcej informacji o sobotniej pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza można znaleźć na stronie: www.knc24.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama