Na spotkanie z miłosiernym Ojcem

Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie i parafia Chrystusa Króla w Gdańsku zapraszają na rekolekcje kończące Rok Miłosierdzia, które odbywać się będą od 17 do 20 listopada.

- Rekolekcje "Miłosierni jak Ojciec" są pomysłem Ewy i Marka Oleszów, liderów Diakonii Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie, której jestem opiekunem - mówi ks. Piotr Wiecki, głoszący konferencje podczas czterodniowych rekolekcji. - W nasze wydarzenie zaangażowało się mnóstwo ludzi. Dołączyli do nas ks. Krzysztof Ławrukajtis ze swoją wspólnotą mężczyzn Bractwo św. Pawła, którzy poprowadzą w piątek Drogę Krzyżową, oraz zespół Kanaan, który wystąpi w sobotni wieczór - wylicza.

W programie rekolekcji przewidziano m.in.: Msze św. z kazaniami, konferencje ks. Piotra Wieckiego, uwielbienie poprowadzone przez ks. Krzysztofa Ławrukajtisa, Drogę Krzyżową, spowiedź św., uroczystą intronizację Chrystusa Króla oraz koncert zespołu Kanaan.

- Liczę, że uczestnicy tych rekolekcji spotkają Ojca, który jest miłosierdziem - mówi ks. Piotr. - Chcę nas wszystkich przeprowadzić z teorii miłosierdzia do jego doświadczenia. W głoszonych naukach będę opierał się na Ewangelii z Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty. Będę mówił o znakach Paschy. Dzisiaj o geście obmycia nóg, jutro o Krzyżu - dodaje.

Msze św. z naukami odbędą się w czwartek i piątek: o godz. 9 i 18 oraz w sobotę o godz. 18. Później około godz. 20 zespół Kanaan poprowadzi muzyczne uwielbienie. Natomiast w niedzielę o 12.30 odbędzie się uroczysta Msza odpustowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..