Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dekalog w twardej oprawie

Charytatywna książka dla dzieci z Hospicjum "Pomorze Dzieciom", w której wydanie włączyć może się każdy.

– Na polskim rynku wydawniczym nie ma książki, która w zrozumiały dla dzieci sposób tłumaczyłaby istotę Dekalogu, a to przecież drogowskaz szczęśliwego życia – mówi Sylwia Pangsy-Kania, autorka. 

"Dziesięć Przykazań Bożych w opowiadaniach dla dzieci" to już czwarta napisana przez panią Sylwię charytatywna książeczka dla dzieci. Inspiracją do jej powstania była Pierwsza Komunia Święta jej córki. – Chciałam kupić Dziesięć Przykazań Bożych, które byłyby napisane językiem zrozumiałym dla dzieci, ładnie zilustrowane i aby nawiązywały do współczesnych problemów. Nic takiego na rynku nie znalazłam – wyjaśnia autorka.

Postanowiła, że trzeba to zmienić i razem z dr. Robertem Kaczorowskim przystąpiła do pracy nad książkową pozycją, która byłaby napisana dostępnym dla najmłodszych językiem. "Dziesięć Przykazań Bożych w opowiadaniach dla dzieci" to historie dzieci z Kaszub, które pokazują, jak żyć, aby być szczęśliwym. Książka ma prolog i epilog. A piękne rysunki wykonane zostały przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szemudzie. Książka liczy 112 kolorowych stron. Wpisana jest w tożsamość regionu.

Najważniejszy jest jednak fakt, że cały dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany dla domowego Hospicjum "Pomorze Dzieciom", które boryka się z bardzo poważnymi problemami finansowymi. – Ta książka będzie pomagała odchodzić dzieciom w otoczeniu rodziny, tam, gdzie jest mama, tata, rodzeństwo, znajomy widok z okna, tam, gdzie jest ulubiona zabawka, własna poduszka i kołderka, ciepło bliskich osób. Po prostu tam, gdzie jest miłość – podkreśla autorka.

Jednak, aby książka mogła pomagać, trzeba ją najpierw wydać. – Na wydanie 1000 egzemplarzy potrzebuję 14 tys. zł. Ponad połowę potrzebnych pieniędzy już mam - od sponsorów (firm). Jednak, mimo usilnych starań, nie udało mi się znaleźć kolejnych firm chętnych do wsparcia tego projektu. Brakuje mi jeszcze 5,5 tys. zł, aby Wydawnictwo "Bernardinum" mogło zacząć pracę – wyjaśnia autorka.

Pani Sylwia zrezygnowała z jakichkolwiek korzyści finansowych ze sprzedaży książki. Dla autorki to kolejna charytatywna pozycja, gdyż dochód z wcześniejszych tytułów przeznaczyła m.in. na pomoc dla chorych dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Wesprzeć inicjatywę można na stronie z systemem crowdfundingowym: polakpotrafi.pl (szukając po tytule książki). – W zamian za pomoc w wydaniu umieścimy w książce "spis ludzi o dobrych sercach, przyjaciół Hospicjum »Pomorze Dzieciom«" – podkreśla pani Sylwia.

Patronem medialnym książki jest "Mały Gość Niedzielny”. Natomiast patronat honorowy nad tytułem objęli abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, oraz kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

O poprzednich książkach pani Sylwii można przeczytać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama