Nowy numer 49/2020 Archiwum

Anioły, które pomagają przejdź do galerii

W środę 30 listopada w rumskiej Stacji Kultura odbył się niezwykły wernisaż.

Swoje ceramiczne prace zaprezentowali uczniowie, a także nauczyciele z Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum.

Od września pod kierunkiem Beaty Wysockiej-Turek uczestnicy warsztatów ceramicznych lepili z gliny anioły w ramach akcji charytatywnej "Jeden anioł = Jeden dobry uczynek".

- Spotykaliśmy się w każdy poniedziałek i spędzaliśmy nawet 3 godziny na zajęciach, czasami przychodziliśmy również w soboty. Ci młodzi poświęcali swój czas po to, żeby stworzyć aniołka, który w rezultacie komuś pomoże - mówi B. Wysocka-Turek.

W czasie warsztatów powstało prawie 100 aniołów różnej wielkości, koloru i kształtu. - Proces tworzenia był bardzo czasochłonny, gdyż najpierw trzeba było takiego aniołka ulepić, następnie wysychał przez dwa tygodnie. Później było szlifowanie i pierwsze wypalanie, które trwało trzy dni. Dopiero po tych zabiegach można było zabrać się za szkliwienie i kolejne trzy dni w piecu. To w rezultacie daje miesiąc pracy - wyjaśnia pani Beata.

3 i 10 grudnia będzie można kupić anioły podczas Kiermaszu Charytatywnego w Stacji Kultura. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne i pomoc jednej z potrzebujących rodzin w Rumi, która doświadczyła z początkiem tego roku dużej tragedii. - Taka konkretna forma wsparcia bardzo spodobała się młodym. Myślę, że stąd ich bardzo duże zaangażowanie w akcję - dodaje pani Beata.

Więcej o aniołach wykonanych w ramach akcji "Jeden anioł = Jeden dobry uczynek" w 50. numerze "Gościa Gdańskiego" na 11 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama