- Stwarzając stronę: www.wszystkiewspolnoty.pl, chcieliśmy dać ludziom możliwość odnalezienia siebie, swojego konkretnego miejsca w Kościele. Bo duszpasterstwo to nie tylko ministranci czy Żywy Różaniec - podkreślają ks. Mariusz Świerczyński i ks. Łukasz Grelewicz.
Ks. Mariusz posługujący w parafii św. Józefa na gdańskim Przymorzu i ks. Łukasz z parafii Świętej Trójcy w Gdańsku-Oliwie stworzyli specjalną stronę internetową, na której wszystkie wspólnoty archidiecezji mogą umieszczać informacje o swojej działalności.
Baza wspólnot, które można znaleźć na stronie, tworzona jest "oddolnie". Każda z grup, która chce znaleźć się na rozbudowywanej wciąż stronie internetowej, powinna wystosować do administratorów zgłoszenie. To daje pewność, że wspólnoty, które znajdą się w zestawieniu, działają i są gotowe na przyjęcie nowych członków.
- Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby znaleźć się w tym katalogu, aby poprosili swoich księży opiekunów o wysłanie maila z krótkim opisem wspólnoty, linkiem do swojej strony, jeśli taką posiadają, oraz wspólnym zdjęciem - mówi ks. Mariusz.
Na stronie można znaleźć nie tylko informacje o wspólnotach. Ma ona także część formacyjną, kalendarz nadchodzących wydarzeń oraz miejsce przeznaczone do wymiany informacji. W tym ostatnim dziale można napisać maila do księdza, siostry zakonnej, osoby ze wspólnoty lub po prostu poprosić o modlitwę. - Jeśli jest ważna sprawa, o której chcesz pogadać, masz jakiś problem i szukasz porady, to do nas napisz - zachęcają twórcy strony.
- Stworzyliśmy tę czwartą zakładkę z prośbą o wstawiennictwo, bo ludzie potrzebują modlitwy, ale czasami nie mają odwagi poprosić o nią wprost. Boją się, że gdy poproszą o modlitwę za siebie, oznaczać to będzie przyznanie się do słabości. A to nie jest tak. Modlitwa jest potrzebna każdemu - zaznacza ks. Mariusz.
- Mamy nadzieję, że dzięki tej stronie ludzie odnajdą nie tylko wspólnotę dla siebie, ale przede wszystkim Boga w swoim życiu - mówi ks. Łukasz Agnieszka Lesiecka /Foto Gość Na pytanie, co daje wspólnota, twórcy projektu odpowiadają, że przynależność do grupy może dać człowiekowi przede wszystkim poczucie akceptacji i wejście w relację z Bogiem i ludźmi. - Wspólnota to spotkanie z kimś, z kim mogę pogadać, posłuchać, jak inni mówią o swojej miłości do Pana Boga. Jest tam także troska i modlitwa za tych, którzy błądzą - wylicza ks. Łukasz.
Więcej o inicjatywie młodych kapłanów w 50. wydaniu "Gościa Gdańskiego" na 11 grudnia.