Nowy numer 30/2021 Archiwum

Kościół potrzebuje pustyni

- Dzisiaj każdy z nas potrzebuje pustyni, bo jest to miejsce bliskości Boga i doświadczenia Jego obecności. Jeżeli oderwiemy się od codziennego zgiełku, Bóg będzie przemawiał do naszych serc. Potrzebujemy tego zwłaszcza w Adwencie - mówił 4 grudnia ks. Jan Kucharski, proboszcz gdańskiej parafii NMP Matki Kościoła.

"Wieczór Chwały - droga do uwolnienia" - to hasło spotkania, które zgromadziło w kościele NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej wiernych na Eucharystii i żywiołowej modlitwie uwielbienia.

- Bóg dociera do ludzkich serc na pustyni. Dzisiaj musimy tej pustyni szukać. Potrzebuje jej cała wspólnota Kościoła. Zdecydowanie potrzebujemy tego, by więcej czasu poświęcić na spotkanie z Bogiem - mówił w homilii ks. Kucharski.

Po Eucharystii, w której uczestniczyło kilkaset osób, przyszedł czas na nauczanie wprowadzające w modlitwę uwielbienia. - Nie możemy trwać w bojaźni, ale musimy iść przez życie zdecydowanie i głosić chwałę Boga. Jesteśmy do tego wezwani. W tej chwale On będzie przychodził do nas ze swoimi łaskami, z uzdrowieniem i uwolnieniem - mówiła podczas spotkania Alicja Marciniak ze Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Wieczory uwielbienia to wydarzenie, które parafia NMP Matki Kościoła wraz z gdańską SNE organizuje cyklicznie od kwietnia 2016 roku. - Naszą modlitwę zawsze zaczynamy od Mszy św., bo w wymiarze duchowym z tego wszystko wypływa - mówi ks. Kucharski. - W modlitwie uwielbienia co miesiąc uczestniczy ok 100-200 osób - cieszy się proboszcz.

- Jestem tu po raz pierwszy, ale muszę powiedzieć, że ta spontaniczna modlitwa zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Czułam się wręcz otulona obecnością Boga - mówi Agata, która na spotkanie przyjechała z Gdyni.

"Wieczory Chwały" w obejmującej Zielony Trójkąt parafii odbywają się zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca. Organizatorzy zapowiadają, że najbliższy odbędzie się już 1 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama