Przygotujmy serca dla Jezusa przejdź do galerii

W sobotę 17 grudnia odbył się adwentowy dzień skupienia dla pracowników służby zdrowia.

W kościele Chrystusa Króla w Gdańsku spotkali się ci, których codzienna praca związana jest z niesieniem pomocy bliźniemu. Wypełniony konferencjami i modlitwą dzień zwieńczyła Msza św. w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia archidiecezji gdańskiej. Przewodniczył jej ks. Błażej Kwiatkowski, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia.

- Chociaż współczesny świat proponuje nam tak wiele - światła, reklamy, nowe produkty, to nie straćmy z oczu tego, co najważniejsze. Nie zapomnijmy, że rodzi się Chrystus i bądźmy na to przyjście przygotowani. Nie bójmy się Go przyjąć z tym wszystkim, co chce wnieść w nasze życie - podkreślił ks. Kwiatkowski na początku Mszy św.

Homilię wygłosił o. Piotr Deczewski SJ, kapelan szpitala przy ul. Klinicznej w Gdańsku. - Czy przyszło nam kiedyś do głowy, co by się stało, gdyby Bóg przyszedł na nasz świat jawnie - w całej swej chwale? Nie mielibyśmy wówczas możliwości wyboru. Bo taki Bóg obudziłby w jednych ludziach wielką miłość, a w drugich skrajne przerażenie. Na żaden wybór nie byłoby już miejsca - mówił kaznodzieja. - A najwyraźniej Bóg chce, żeby ludzie w Jego sprawie mogli dokonać wolnego wyboru, gdyż tylko wtedy jest możliwa miłość. Chce być wybranym, nie oferując nic w zamian, chce być wybranym bezinteresownie - podkreślił o. Deczewski.

Po Mszy św. lekarze, farmaceuci, pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia przełamali się opłatkiem, składając sobie życzenia. Był również czas na rozmowę oraz wspólny śpiew kolęd.

Podczas modlitewnego spotkania rozpoczęła się także peregrynacja symboli Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę. Są to relikwie bł. s. lek. Ewy Noiszewskiej, bł. s. Marty Wieckiej oraz obraz polskich świętych i błogosławionych związanych ze służbą zdrowia.

Symbole peregrynować będą po kościołach, szpitalnych kaplicach oraz hospicjach archidiecezji gdańskiej. - Dla wszystkich związanych ze służbą zdrowia będzie to niewątpliwie czas przygotowania do spotkania w Częstochowie - podkreśla ks. Kwiatkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..