Nowy numer 24/2021 Archiwum

Do przeżywania, nie do oglądania

- To niezwykle cenne - poczuć moc wiary i zyskać świadomość, że obok nas są ludzie, którzy myślą tak, jak my, dla których Jezus Chrystus jest Panem - mówi Sławomir Rybarczyk, dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk.

"Betlejem w Gdyni" - pod tym hasłem 7 stycznia 2017 roku o godz. 18 w hali Arena Gdynia odbędzie niezwykły koncert kolęd. Na scenie wystąpią największe gwiazdy polskiej muzyki chrześcijańskiej.

- Zaśpiewają najlepsi z najlepszych: TGD (Trzecia Godzina Dnia), Mate O. czyli Matusz Otręba, Natalia Niemen, córka Czesława Niemena a jednocześnie żona Mateusza Otręby, Kuba Badach, Marika i Piotr Cugowski. To górna półka - podkreśla Sławomir Rybarczyk, który w Radiu Gdańsk prowadzi autorski program "SMS", prezentujący współczesną muzykę chrześcijańską.

Jak podkreślają organizatorzy zapowiadany koncert jest wydarzeniem, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Gdyńska impreza stanowi bowiem część większego przedsięwzięcia. Artyści, w ciągu miesiąca - począwszy od 29 grudnia - odwiedzą z muzycznym programem 12 miast. Jak oceniają, w tym czasie uczestniczyć w nim będzie 100 tys. słuchaczy. Wyjątkowa jest także formuła imprezy.

- Wydarzenie składa się z czterech części. Pierwszą stanowi klasyczny koncert kolędowy. Później przyjdzie czas na doświadczenie wspólnoty, pojednanie i dzielenie się opłatkiem. Następnie będziemy wspólnie śpiewać tradycyjne kolędy. Chcemy, by wystąpiła tu interakcja pomiędzy wykonawcami a uczestnikami. Czwarta część to uwielbienie, czyli taki ogień dla Boga - ujawnia Sławomir Rybarczyk.

Do przeżywania, nie do oglądania   - Kiedy rok temu na koncercie zorganizowanym przez Adama Guzdka i Piotra Nazaruka w katowickim "Spodku" zgromadziło się prawie 10 tys. ludzi, organizatorzy doszli do wniosku, że trzeba to powtórzyć w skali ogólnopolskiej. Wiele na to wskazuje, że będzie to cykliczne wydarzenie - wyjaśnia S. Rybarczyk. Na zdjęciu: ubiegłoroczny koncert w Katowicach Fot. z zasobów organizatora Organizatorzy mają wobec przygotowywanego przedsięwzięcia ogromne oczekiwania. "Podczas trasy koncertowej Betlejem w Polsce 2016/2017 stworzymy wielką wspólnotę wiary i klimat międzyludzkiej bliskości /.../ Przywróćmy naszemu świętowaniu właściwy wymiar. Spotkajmy się w centrach naszych miast, by śpiewająco radować się z pięknego czasu Bożego Narodzenia i podzielić się tą radością z innymi!" - czytamy w materiałach promujących wydarzenie.

Jak zaznacza S. Rybarczyk, jedna z komercyjnych telewizji zaproponowała zorganizowanie profesjonalnego nagrania koncertu, które później miało być emitowane na antenie stacji. - To nie jest widowisko. Nie chcemy by jakakolwiek telewizja zarejestrowała ten koncert. Chodzi o to, by ten czas przeżyć, a nie oglądać i podziwiać - kwituje zaistniałą sytuację Rybarczyk.

Organizatorem trasy koncertowej jest fundacja "Światło-Życie". Wydarzenie patronatem honorowym objęli: Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, Konferencja Episkopatu Polski oraz abp Sławoj Leszek Głódź. Patronem medialnym wydarzenia jest Gość Niedzielny.

Więcej informacji na stronie: http://www.betlejemwpolsce.pl/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama