Nowy numer 42/2019 Archiwum

Razem kolędowali! przejdź do galerii

W bazylice św. Brygidy w Gdańsku odbył się niezwykły koncert kolęd w wykonaniu zespołu Brathanki.

Podczas świąteczno-noworocznego koncertu 8 stycznia artyści wykonali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, m.in. "Mizerna cicha", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Do szopy hej pasterze".

- Występowaliśmy w bazylice św. Brygidy po raz pierwszy. Muszę przyznać, że nasze piękne, polskie kolędy zabrzmiały wyjątkowo w murach tej wspaniałej, zabytkowej świątyni. Cieszę się tym bardziej, że publiczność, która wypełniła kościół, chętnie włączyła się do wspólnego śpiewania - mówi Agnieszka Dyk, wokalistka zespołu Brathanki.

Do kolędowania, oprócz setek mieszkańców Pomorza, przyłączyli się także bp Wiesław Szlachetka oraz Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".

- W kościołach katolickich zawsze było życie. Dzięki Jezusowi obecnemu w tabernakulum, ale też dzięki ludziom, który rozmawiają z Chrystusem podczas Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu czy osobistej modlitwy. Wspaniałym rodzajem modlitwy jest także wspólny śpiew kolęd - podkreśla ks. Ludwik Kowalski, proboszcz bazyliki św. Brygidy.

Patronat honorowy nad koncertem objął abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański oraz NSZZ "Solidarność". Wstęp na koncert był wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama