Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • GN 27/2025
    GN 27/2025 Dokument:(9330207,Ideologie systemowe )
gdansk.gosc.pl → Wiadomości → Jasełka w maciupkim wydaniu

Jasełka w maciupkim wydaniu przejdź do galerii

W czwartek 19 stycznia mieszkańców Centrum Pomocowego im. Jana Pawła II Caritas Archidiecezji Gdańskiej odwiedzili przemili goście - dzieci z Przedszkola ss. Elżbietanek w Gdańsku-Oliwie.

Po występie przyszedł czas na wspólne zdjęcia  
Po występie przyszedł czas na wspólne zdjęcia
Justyna Liptak /Foto Gość

Powodem wizyty grupki przedszkolaków były jasełka, które dzieci zaprezentowały seniorom. - Bardzo cieszymy się z każdej wizyty dzieci w naszej placówce. Wnoszą one dużo ciepła i radości, które tak potrzebne jest naszym mieszkańcom. Zwłaszcza tym, których bliscy są daleko. To daje taką namiastkę rodziny - mówi Marlena Pisarczyk, instruktor kulturalno-oświatowy z CPC.

Widownia zgromadziła się przed malutką sceną, z której dziarskie przedszkolaki wygłaszały kolejno swoje kwestie. Jasełka zostały tak pomyślane, aby seniorzy mogli się w nie włączyć. Wspólny śpiew kolęd przy akompaniamencie pianina powodował uśmiech na twarzach mieszkańców. I nawet jeśli któryś młody aktor zapomniał tekstu, nie powstrzymało to widowni przed nagrodzeniem dzieci gromkimi brawami. Przedszkolaki miały nie więcej niż 6 lat, ale świetnie sobie z tym jasełkowym zadaniem poradziły.

- Nasze jasełka w tym miejscu, są sposobnością do podziękowania tym ludziom, za cichą modlitwę i świadectwo cierpienia znoszone z wytrwałą ufnością - mówi s. Elżbieta Cyra, dyrektor Przedszkola ss. Elżbietanek.

Dlaczego zdecydowali się wystawić w CPC jasełka, mimo trwających ferii? - Bo chcieliśmy, tak po ludzku, podziękować tym wszystkim mieszkającym tu osobom za ogrom dobra, które wniosły swoim postępowaniem do życia społecznego i wspólnotowego - mówi s. Elżbieta. - W dzisiejszym świecie zbyt wielką uwagę przykłada się do tego, co ładne i nowe. Wielu nie stara się nawet poznać wnętrza drugiej osoby - oceniają książkę po okładce - podkreśla dyrektor. Wizyta przedszkolaków była pretekstem do zatrzymania się w pędzie życia i dostrzeżenia ludzi, którzy młodość mają już za sobą, ale nadal są bardzo wartościowi.

Po przedstawieniu przedszkolaki wręczyły seniorom drobne, ręcznie wykonane upominki. - To na pamiątkę, żebyście nas dobrze i ciepło wspominali - mówiła s. Elżbieta. Nie tylko przedszkolaki obdarowały seniorów. - Społeczność CPC absolutnie nas zaskoczyła. Myśleliśmy, że to my obdarujemy, a okazało się, że o wiele hojniej zostaliśmy obdarowani. Otrzymaliśmy wspaniałe gry, a także, co cenniejsze, bransoletki wykonane przez seniorów - więc zawierające cząstkę ich życia, ich czas i pracę. Takie spotkania ubogacają, bo przebywa się z ludźmi promieniującymi dobrem i radością - mówiła s. Elżbieta.

« ‹ 1 › »
Jasełka w Centrum Pomocowym Caritas

Foto Gość DODANE 19.01.2017 AKTUALIZACJA 19.01.2017

Jasełka w Centrum Pomocowym Caritas

​W czwartek 19 stycznia mieszkańców Centrum Pomocowego im. Jana Pawła II Caritas Archidiecezji Gdańskiej odwiedzili przemili goście - dzieci z Przedszkola ss. Elżbietanek w Gdańsku-Oliwie.  
oceń artykuł Pobieranie..

Justyna Liptak Justyna Liptak

|

GOSC.PL

publikacja 19.01.2017 15:30

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • CARITAS
  • GDAŃSK
  • JASEŁKA
  • PRZEDSZKOLAKI
  • SS. ELŻBIETANKI

Polecane w subskrypcji

  • Kard. Ryś dla „Historii Kościoła”: Oficjalne nauczanie Kościoła nigdy nie było antysemickie
    • Historia Kościoła
    • Rozmowa Jacka Dziedziny
    Kard. Ryś dla „Historii Kościoła”: Oficjalne nauczanie Kościoła nigdy nie było antysemickie
  • Sąd Najwyższy USA potwierdza: prawo rodziców do wychowania religijnego dzieci obowiązuje również w szkołach publicznych
    • Świat
    • Franciszek Kucharczak
    Sąd Najwyższy USA potwierdza: prawo rodziców do wychowania religijnego dzieci obowiązuje również w szkołach publicznych
  • Od plemion Irokezów do olimpiady. Lacrosse – szybki sport z długą historią
    • Sport
    • Piotr Sacha
    Od plemion Irokezów do olimpiady. Lacrosse – szybki sport z długą historią
  • Strefa Chwały to nie tylko rekolekcje, ale też miejsce odkrywania i rozwijania talentów
    • Kościół
    • Szymon Babuchowski
    Strefa Chwały to nie tylko rekolekcje, ale też miejsce odkrywania i rozwijania talentów
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X