Nowy numer 41/2019 Archiwum

Gdańskie lotnisko w liczbach

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w 2016 roku obsłużył ponad 4 mln pasażerów, czyli o 8 proc. więcej niż rok wcześniej, i zanotował prawie 24 mln zł zysku.

W Gdańsku 19 stycznia odbyła się konferencja prasowa, podczas której Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego w Gdańsku, przedstawił dane dotyczące liczby pasażerów, zysku firmy czy najpopularniejszych kierunków podróży.

Pod względem liczby pasażerów lotnisko w Gdańsku jest na 3. miejscu w kraju, po Warszawie i Krakowie. W ubiegłym roku port obsłużył 4 010 864 pasażerów, z czego tylko w grudniu - ponad 296 tys., co stanowiło wzrost o 17 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem 2015 roku.

Większość pasażerów (ok. 78 proc.) korzysta z tanich linii lotniczych. Linie konwencjonalne wybiera niespełna co czwarty pasażer.

Obecnie w ruchu regularnym z Gdańska polecieć można do 55 lotnisk w 16 krajach. Najwięcej połączeń oferowanych jest do Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i państw Europy Środkowej.

Do najpopularniejszych kierunków w 2016 roku należały połączenia do: Londynu, Warszawy, Oslo, Sztokholmu, Kopenhagi, Monachium, Frankfurtu, Dortmundu, Krakowa oraz Turku.

Prezes portu lotniczego podkreślił, że firma ma stabilną pozycję finansową i ekonomiczną. Do najważniejszych realizowanych inwestycji należy budowa lotniczego terminala kurierskiego DHL, który ma być oddany do użytku na początku 2018 roku.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama