Nowy numer 38/2021 Archiwum

Największy skarb

Tradycyjne kolędy i zupełnie nowe, okraszone oryginalnym słowiańskim brzmieniem. Zespół Kanaan zagra niezwykły koncert.

Już 29 stycznia o 19 w gdyńskiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli (pl. św. Andrzeja 1) zespół Kanaan zagra niezwykły koncert kolędowy "Największy skarb świata". Formacja Kuby Kornackiego oprócz tradycyjnych utworów, wykona także zupełnie nowe kolędy okraszone oryginalnym słowiańskim brzmieniem oraz kilka kompozycji z różnych stron świata. 

- Kolędy to wspaniała przygoda odkrywania cudu polegającego na tym, że Bóg stał się bezbronnym dzieckiem - mówi K. Kornacki, lider zespołu Kanaan, aktor, kompozytor, pedagog.

- Dopiero po ukończeniu szkoły teatralnej, kiedy zacząłem bardziej niż wcześniej doceniać słowo, na nowo odczytałem niektóre kolędy. Wówczas odkryłem, że są one z jednej strony przebogate teologicznie, a z drugiej pełne dramaturgii - dodaje.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Patronat nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny". Relacja z koncertu na www.gdansk.gosc.pl.

Zespół Kanaan zadebiutował w grudniu 2011 roku. Muzyczna formacja wystąpiła na Festiwalu Debiuty 2013 w Warszawie, zdobywając wszystkie najważniejsze nagrody i wyróżnienia (Nagroda Jury, Nagroda Publiczności). Pierwsza płyta "Tato" otrzymała na festiwalu Chrześcijańskie Granie 2013 status "Złotego Krążka". Obecnie trwają prace nad wydaniem drugiego albumu "Trzy sny", który ma ukazać się w 2017 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama