GN 42/2019 Archiwum

Sinusoida wiary

Już w najbliższą sobotę w Gdańskim Seminarium Duchownym spotkają się członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza w ramach wykładów Akademii Lektorskiej.

- Do udziału w zajęciach akademii zapraszamy wszystkich, którzy w parafiach posługują jako lektorzy. Chcemy, aby to spotkanie pomogło im w zrozumieniu słów, które będą czytać podczas zbliżającego się Wielkiego Postu. Jestem głęboko przekonany, że będzie ono stanowić dla nich pomoc w dobrym przeżyciu tego czasu - mówi ks. dr hab. Grzegorz Szamocki, rektor GSD.

Pierwsze spotkanie w ramach organizowanej przez GSD Akademii Lektorskiej odbyło się 17 grudnia 2016. Seminaryjna wspólnota przygotowała trzyletni cykl zajęć, które mają przybliżyć lektorom teologiczną treść ksiąg historycznych, prorockich i mądrościowych. Jak wyjaśniają klerycy zaangażowani w przygotowanie wykładów, najbliższe spotkanie ma dotyczyć wejścia Izraela do Ziemi Obiecanej.

- W części biblijnej będziemy mówili o tym, jak Jahwe uformował Swój lud i wprowadził ich do ziemi mlekiem i miodem płynącej. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie dlaczego ta Ziemia Obiecana jest dla Izraela taka ważna - wyjaśnia kl. Adam Dzionk, koordynator wydarzenia.

Sinusoida wiary   Kl. Adam podkreśla, że ogromnym atutem kleryków jest niewielka różnica wieku, jaka dzieli ich od słuchaczy ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość - Czekała ich jednak walka. Podobnie jest w naszym życiu. Na podstawie historii narodu wybranego będziemy mówili o "sinusoidzie wiary" - o grzechu i łasce, obecnych także w naszej drodze duchowej - podkreśla A. Dzionk. - Zbliża się Wielki Post, a więc czas powrotu do Pana Boga. Chrystus przez swoje misterium paschalne otwiera nam drogę do zbawienia. To nasza Ziemia obiecana. Dlatego spotkanie poświęcone temu tematowi wydaje się dobrym przygotowaniem dla lektorów do przeżycia tego wyjątkowego czasu - dodaje.

Lektorzy, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu mogą do piątku 3 lutego przesyłać zgłoszenia do seminarium drogą mailową na adres: sekretariat@gsd.gda.pl. Można to uczynić pod numerem telefonu 585520050. Co ciekawe zgłoszenie możliwe jest także poprzez kliknięcie ikonki "wezmę udział" na facebookowej stronie wydarzenia. Najbliższe spotkanie Akademii Lektorskiej rozpocznie się w sobotę 4 lutego o godz. 10.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama