Nowy numer 48/2023 Archiwum

Małżeńska randka

Ruch Szensztacki Archidiecezji Gdańskiej zaprasza wszystkich małżonków do kawiarenki dialogowej na spotkanie pn. "On, ona i… życie duchowe".

- Kawiarenka dialogowa to otwarta propozycja dla rodzin - mówi siostra Edyta z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi. - W dzisiejszych czasach małżonkowie są bardzo zabiegani w ciągu tygodnia. Chcemy, by chociaż raz w miesiącu znaleźli czas tylko dla siebie, by mogli usiąść i porozmawiać - tłumaczy.

- Spotkanie wygląda tak, że o godz. 16 zaczynamy od 20-30 minutowego wprowadzenia w temat. To jest taki impuls - opowiada s. Edyta. - Później pary siadają przy stolikach i mają czas na rozmowę. Na każdym stoliku leżą też materiały, które mogą im pomóc w dyskusji. Każda para może z nich skorzystać - dodaje.

Małżeńska randka   - Nasz założyciel ks. Józef Kentenich zachęcał rodziny do tzw. godziny szensztackiej. Polegało to na tym, by małżeństwa w ciągu tygodnia znalazły przynajmniej godzinę dla siebie, by porozmawiać o rzeczach ważnych, czyli co nas cieszy, co smuci, co się wydarzyło ostatnio - opowiada s. Edyta Agnieszka Lesiecka /Foto Gość Spotkania kawiarenki dialogowej odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w parafii św. Kingi w Kowalach (Pl. Świętej Kingi 1). Prowadzą je siostra Edyta i trzy małżeństwa należące do Ruchu Szensztackiego. Gościem najbliższej kawiarenki w niedzielę 5 lutego będzie ks. dr Jacek Nawrot, wykładowca GSD, który opowie o życiu duchowym w małżeństwie.

- Randka dla małżonków trwa niecałe dwie godziny. Dla dzieci zapewniamy na ten czas opiekę przedszkolanki. Kończymy przed godz. 18. Później można wziąć udział w Mszy św. wieczornej w parafii - mówi siostra Edyta.

Więcej informacji oraz zgłoszenia u siostry Edyty pod numerem tel. 605885304 lub mailem: s.edyta@szensztat.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama