Nowy numer 47/2023 Archiwum

Spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Błażycą

W piątek o godz. 15 w ramach "Kolosów" w sali seminaryjnej hali Gdynia Arena przy ul. Kazimierza Górskiego 8 odbędzie się spotkanie z naszym redakcyjnym kolegą.

Krzysztof Błażyca jest członkiem Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego, podróżnikiem, dziennikarzem "Gościa Niedzielnego", a także autorem książki "Tego drzewa nie zetniesz", będącej wielowątkową opowieścią o krajach Afryki Wschodniej, które autor - dziennikarz i fotograf - poznawał podczas swoich reporterskich wędrówek.

Równolegle w hali Gdynia Arena od piątku do niedzieli w ramach "Kolosów" - Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów - będzie też można oglądać cykl 15 czarno-białych fotografii autorstwa Krzysztofa, zatytułowany "Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy". Wystawa zapowiada nową książkę K. Błażycy, która ukaże się w kwietniu.

"Czytając »Krew Aczoli«, miałem wrażenie, że stanowi ona doskonałe dopełnienie »Nocnych wędrowców« Wojciecha Jagielskiego i »Dzieci-żołnierze. Kalami idzie na wojnę« Giuseppe Carrisiniego. To właśnie wyniki bezpośrednich rozmów, w formule wywiadów pogłębionych, są największą wartością publikacji" - pisze o książce dr hab. Andrzej Polus z Polskiego Centrum Studiów Afrykanistycznych.

Więcej informacji znaleźć można TUTAJ.

Na spotkanie wstęp wolny. Zapraszamy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama