Nowy numer 42/2020 Archiwum

Panowie, bądźmy jak Piotr

Rozpoczęły się Diecezjalne Rekolekcje Mężczyzn, organizowane przez Bractwo św. Pawła.

W parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni 16 marca rozpoczęły się Diecezjalne Rekolekcje Mężczyzn "Droga Piotra", organizowane przez Bractwo św. Pawła, męską formację katolicką archidiecezji gdańskiej. Tematem przewodnim spotkań jest postać św. Piotra oraz jego relacja z Jezusem.

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. w intencji mężczyzn. Następnie konferencję pt. "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego - dziękuję, Panie, że mi się objawiłeś!" wygłosił ks. Krzysztof Ławrukajtis, założyciel i duszpasterz Bractwa św. Pawła.

- Chciałbym, żebyśmy spojrzeli na nasze życie przez pryzmat św. Piotra. Pan Bóg przyjął go, wiedząc, że jest porywczy, że w najważniejszych momentach zaśpi, a nawet, że trzy razy się Go zaprze. To było dla Jezusa nieważne. Najważniejsze było to, że Piotr znał swoją tożsamość, miał świadomość własnych wad. "Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiekiem grzesznym" - mówił duchowny.

- Dlaczego Piotr wygrał swoje życie? Ponieważ pozwolił działać Panu Jezusowi. Kiedy Chrystus mówi do niego: "Idź, wypłyń na głębię", Piotr się nie waha. Mimo że jest samo południe, a na brzegu Jeziora Galilejskiego stoi kilka tysięcy gapiów. "On chce łowić? To jakiś wariat". Piotr nie miał szans na jakikolwiek połów, ale zawierzył, wypłynął, zarzucił sieci, które wypełniły się rybami. Zrozumiał, że zwycięstwa nie można odnieść samemu, a jedynie z Bogiem - podkreślił ks. Krzysztof.

- My też musimy poznać siebie i zrozumieć, że prawdziwe zwycięstwo odniesiemy tylko z Jezusem. Poznajmy swoje pokusy. Sprawdźmy, gdzie zło chce nas wyłączyć z życia. Przez nałogowe granie na komputerze? Pornografię? Alkoholizm? Postawmy pytanie: co nas wewnętrznie rozwala? A kiedy już sobie uświadomimy własne słabości, nie mówmy: "Teraz ja sobie z nimi poradzę. Ja. Tylko ja i nikt inny". Nie starajmy się działać w pojedynkę. Pamiętajmy, że nie wygramy życia bez Chrystusa - zakończył.

Następne spotkanie odbędzie się 17 marca o godz. 18. W programie: Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja  "Ty wiesz, że Cię kocham - dlaczego nie wytrzymałem przy krzyżu Twoim?" oraz Droga Krzyżowa.

Rekolekcje zakończą się 18 marca o godz. 18 Mszą św. w intencji mężczyzn z konferencją "Panie, dokąd my pójdziemy? - chcę pójść za Twoim słowem!". W programie także świadectwa o braterstwie oraz prezentacja opowiadająca o wspólnocie Bractwa św. Pawła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama