Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kwiaty wrażliwości i ryk silników

Po raz szósty pomorskie hospicja przeprowadzą wspólną zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych.

Jak co roku, ulice zapełnią się wolontariuszami w żółtych koszulkach, którzy w zamian za datek na rzecz podopiecznych hospicjów z Pucka, Gdyni, Sopotu i Gdańska będą wręczać żonkile. Dodatkowo pas nadmorski - od Pucka po Gdańsk - stanie się trasą "Wielkiej Żonkilowej Sztafety". Biegacze, rolkarze, motocykliści, osoby zmotoryzowane, mieszkańcy Pomorza wspólnie pokonają kilkadziesiąt kilometrów, aby zwrócić uwagę społeczności lokalnej na ideę opieki hospicyjnej.

Trasa "Wielkiej Żonkilowej Sztafety":

9.30 - Sprzed Hospicjum pw. św. Ojca Pio w Pucku wyruszą motocykliści i dotrą do Gdyni;

10.30 - Biegacze wyruszą ze skweru Arki Gdynia;

11.45 - Sprzed sopockiego molo wystartują rolkarze;

12.20 - Przejazd rolkarzy z Gdańska-Brzeźna do Gdańska Głównego (pas nadmorski – ul. Hallera – al. Zwycięstwa – ul. Podwale Staromiejskie – baszta Jacek);

12.30 - Start sztafety zmotoryzowanej z parkingu przy promenadzie do molo w Brzeźnie;

13.00 - Tworzenie szyku parady pieszej i zmotoryzowanej: Podwale Staromiejskie, w pobliżu baszty Jacek;

13.00-14.00 - Uroczystość nadania tytułu Honorowego Wolontariusza i Filantropa Fundacji Hospicyjnej w Dworze Bractwa św. Jerzego, Targ Węglowy 27.

13.30 - Start "Żonkilowej Parady" na czele z Orkiestrą Reprezentacyjną Marynarki Wojennej RP.

Parada, wraz z jej zmotoryzowanymi uczestnikami pokieruje się przez Targ Drzewny na Targ Węglowy, gdzie dla "żonkilowych" maszyn zaplanowano punkt postojowy. Kierowcy i pasażerowie sztafety wezmą udział w dalszej części przemarszu, który dotrze przed fontannę Neptuna. Tam wspólny taniec poprowadzi Marek Konderak. Na zakończenie tradycyjnie wykonane zostanie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Wolontariuszy kwestujących na rzecz podopiecznych hospicjów będzie można spotkać także podczas odbywającego się 1-2 kwietnia "Free Time Festiwal" na Amberexpo w Gdańsku, a także podczas niedzielnego meczu Lechii Gdańsk.

Organizatorzy zapraszają również wszystkich chętnych do udziału w "Żonkilowej Sobocie", czyli konsultacjach medycznych w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej przy ul. Polanki 117 w Gdańsku, 1 kwietnia w godz. 9-13. Będzie można wesprzeć hospicja i skorzystać z porad m.in. kardiologa, radiologa, chirurga onkologa.

Tydzień później, w sobotę 8 kwietnia w godz. 14-17 będzie można wziąć udział w akcji "Wielkanocne Jaja" organizowanej w Galerii Bałtyckiej. Znane osobistości ze świata mediów, kultury i sportu przygotują wielkanocne ozdoby, a wolontariusze będą kwestować na rzecz hospicjum.

Pola Nadziei na Pomorzu pozwalają zebrać środki na rzecz: Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku,  Hospicjum im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci "Bursztynową Przystanią" oraz Hospicjum pw. św. Ojca Pio w Pucku. Akcję współorganizuje Fundacja Hospicyjna i Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Pola Nadziei na Pomorzu odbywają się pod patronatem "Gościa Niedzielnego".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama