Nowy numer 32/2022 Archiwum

Muzeum II Wojny Światowej połączone z Muzeum Westerplatte

Nowym dyrektorem placówki został dr Karol Nawrocki.

"Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego 6 kwietnia nadał statut nowo utworzonemu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Statut nowej instytucji łączy zadania obu dotychczasowych placówek i przewiduje w jej strukturze Oddział pod nazwą Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Tym samym Minister KiDN stanowczo zaprzecza, jakoby Muzeum II Wojny Światowej było likwidowane" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie resortu.

Wszyscy pracownicy obu połączonych muzeów stali się pracownikami Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Ministerstwo Kultury poinformowało jednocześnie, że p.o. dyrektora Muzeum II Wojny Światowej został 34-letni dr Karol Nawrocki, historyk, absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego, który zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego dyrektora prof. Pawła Machcewicza.

Dr Nawrocki od 2009 r. był pracownikiem gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, w którym od 2014 r. zajmował stanowisko naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej.

Jest autorem i redaktorem książek oraz artykułów naukowych i publicystycznych z zakresu najnowszej historii Polski. Na Pomorzu jest znanym społecznikiem nagradzanym wieloma odznaczeniami środowisk kombatanckich i patriotycznych. Jest także przewodniczącym Koalicji na rzecz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku.

Nowo utworzone muzeum pod nowym kierownictwem będzie kontynuowało dotychczasową działalność połączonych instytucji i zaprasza do zwiedzania wystawy otwartej 23 marca br. Szczegółowych informacji udziela Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Drogę do połączenia placówek otworzył wczorajszy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, który uchylił wstrzymujące to połączenie postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Więcej na ten temat TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama