Nowy numer 32/2022 Archiwum

Koncert papieski

W archikatedrze oliwskiej odbędzie się wyjątkowy koncert Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Polska Filharmonia Bałtycka 22 kwietnia zaprasza do archikatedry w Oliwie na koncert papieski. Start o godz. 19.15.  

Utwory klasyków wykonają Orkiestra Symfoniczna PFB pod dyrekcją Roberta Kabary, a także uznana na świecie sopranistka Iwona Hossa. Melomani usłyszą przepiękną uwerturę fantastyczną "Bajka" Stanisława Moniuszki, "Exultate, jubilate" KV 165 Wolfganga Amadeusza Mozarta i IV Symfonię A-dur "Włoską" Felixa Mendelssohna.

Podczas wydarzenia aktor Jakub Kornacki będzie odczytywał fragmenty dzieł napisanych przez św. Jana Pawła II.

Koncerty papieskie organizowane są przez PFB w Gdańsku już od kilku lat, z okazji bardzo ważnych jubileuszy. Wiosną wydarzenie to odbywa się dla uczczenia rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, a jesienią - w jubileusz wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama