Nowy numer 25/2021 Archiwum

Śladami św. Wojciecha

– Dziękujemy dzisiaj Bożej Opatrzności, że przed 9 laty przy sterach kościoła gdańskiego pojawił się doświadczony sternik, obdarzony niezwykłą charyzmą odczytywania znaków czasu – mówił ks. dr prał. Janusz Jasiewicz.

W kameralnym gronie odbyła się 26 kwietnia w gdańskiej kurii uroczystość z okazji 9. rocznicy ingresu abp. Sławoja Leszka Głódzia do katedry oliwskiej. Życzenia w imieniu zgromadzonych złożył metropolicie ks. Jasiewicz, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Sopocie. – Zawsze chciałeś być blisko ludzi i ich problemów. I tak jest do dzisiaj – podkreślał.

– Ta rocznica przypada na czas jubileuszu 25-lecia diecezji. Diecezja gdańska naznaczona jest misyjną obecnością św. Wojciecha. Mamy z czego czerpać – podkreślał arcybiskup. – Bardzo dziękuję za wspólną duszpasterską służbę i za to, że możemy wciąż trwać – mówił na zakończenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama