Nowy numer 2/2021 Archiwum

Islam albo śmierć

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych losem prześladowanych chrześcijan na spotkanie z Habilą Adamu, bohaterem książki "Kalifat albo śmierć".

28 listopada 2012 r. o godz. 23 do domu Habili Adamu na północy Nigerii wtargnęli czterej bojownicy islamistycznej sekty Boko Haram, uzbrojeni w broń AK-47. Dali mu do wyboru: przejście na islam lub śmierć. - Jestem gotowy umrzeć jako chrześcijanin - odparł Habila. Wtedy na oczach jego żony i 6-letniego synka jeden z bojowników strzelił mu prosto w twarz. Przekonani, że Habila nie żyje, terroryści z Boko Haram zostawili go w kałuży krwi i zabronili wzywać pomocy.

Habila Adamu to jeden z głównych bohaterów książki "Kalifat albo śmierć", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha. Porusza aktualny i trudny temat prześladowań chrześcijan na północy Nigerii przez islamistyczną sektę Boko Haram.

Na zaproszenie Wydawnictwa Świętego Wojciecha oraz Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan Habila Adamu odwiedzi Polskę. Spotka się ze wszystkimi, którym los prześladowanych nie jest obojętny i będzie głosem tych, którzy oddali swoje życie w imię Jezusa Chrystusa. Opowie o ataku na niego i jego rodzinę oraz o cudownym uzdrowieniu przez Boga. Wcześniej o swoim losie i współwyznawców z Nigerii opowiadał w Kongresie Stanów Zjednoczonych oraz w Parlamencie Europejskim.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Habilą Adamu, które odbędzie się w piątek 5 maja o godz. 18 w Zborze "Radość Życia" Kościoła Zielonoświątkowego w Gdańsku (ul. Menonitów 2A).

Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama