Nowy numer 25/2021 Archiwum

Zaproszenie na święcenia

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź udzieli w katedrze oliwskiej święceń kapłańskich 6 diakonom z Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Uroczystość odbędzie się w sobotę 20 maja o godz. 9 w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku (ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 5).

- To ważne i radosne wydarzenie dla całej naszej archidiecezjalnej wspólnoty, która otrzyma dar nowych kapłanów - mówi abp Sławoj Leszek Głódź.

- Dziękuję i gratuluję parafiom, z których wywodzą się przyszli kapłani. Tam, gdzie wiara jest żywa, Bóg wzbudza powołania, a te znajdują dobrą atmosferę do wzrostu i rozwoju. Dziękuję rodzinom przyszłych prezbiterów. Niech wasze wsparcie, zwłaszcza modlitewne, stale towarzyszy waszym synom na ich kapłańskiej drodze - podkreśla metropolita.

Dzień później neoprezbiterzy odprawią Msze św. prymicyjne we wspólnotach parafialnych, z których pochodzą.

Diakoni, którzy przyjmą w najbliższą sobotę święcenia, to: Dominik Ambrosiewicz, Dawid Kijewski, Grzegorz Kościelniak, Damian Martyka, Paweł Warkus i Łukasz Zakrzewski.

Zachęcamy do wspierania modlitwą przyszłych kapłanów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama