Nowy numer 27/2022 Archiwum

Pod banderą Caritas

Dla prawie pół tysiąca dzieci, m.in. z Gdyni, Rumi, Gdańska, Skarszew, a nawet Pelplina, był to dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Uśmiech towarzyszył małym bohaterom dnia przez cały czas. – Ten dzień jest super! Już nie mogę doczekać się pozostałych atrakcji – mówi Martyna. – Atmo- sfera jest świetna. Chciałabym już wypłynąć – dodaje Ania. Tegoroczne wspólne świętowanie związane było ze św. Bratem Albertem i odbyło się na katamaranie „Onyx”.

Podczas rejsu młodzi mogli lepiej poznać świętego. – Caritas przygotowała 10 stacji z zabawami, gdzie dzieci będą m.in. malować i nauczą się, jak zawiązać cingulum, czyli mnisi sznur – wyjaśnia Marta Szulc z Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Po rejsie dzieci mogły zwiedzać Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Muzeum Bursztynu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama