Nowy numer 38/2023 Archiwum

Będzie głośno

W Gdańsku i Rumi organizatorzy imprez "Katolicy na ulicy" i koncertu uwielbienia "Bogu - Chwała!" zadbali o moc duchowych atrakcji na dobre i pożyteczne duchowo spędzenie czasu po procesji Bożego Ciała.

Po raz kolejny Boży raban zagości na gdańskim Długim Targu, gdzie Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji "Jezus żyje" zorganizuje ewangelizacyjną imprezę plenerową "Katolicy na ulicy".

- Tegoroczne spotkanie będzie odbywało się pod hasłem „Wyjdź z cienia” i jest skierowane szczególnie do młodzieży. Temat nawiązuje do przeżywanego w Polsce roku duszpasterskiego "Idźcie i głoście" - wyjaśnia ks. Andrzej Niemcewicz, koordynator akcji. - Naturalną drogą rozwoju wiary człowieka, jest dawanie świadectwa. Katolik nie zamyka się w swoim własnym świecie, ale stara się być świadkiem wiary dla innych. Dlatego chcemy uczyć się wychodzić z cienia naszych lęków, ograniczeń, słabości, aby z radością głosić prawdę o tym, że Jezus żyje - dodaje.

Wydarzenie zapowiada się naprawdę ciekawie. - Nawiążemy do przeżywanych w ubiegłym roku Światowych Dni Młodzieży, podczas których zostaliśmy zachęceni do tego, aby zejść z kanapy, a także do osoby św. Brata Alberta, który był czytelnym apostołem dla otaczających go ludzi - podkreśla ks. Niemcewicz.

Impreza została podzielona na dwie części: festyn ewangelizacyjny, podczas którego odbędą się tańce, świadectwa, pantomimy oraz zagra zespół Kierunek Niebo, oraz wieczór uwielbienia, w czasie którego zagrają zespoły: RYMcerze oraz Lifesong.

Nie zabraknie również poloneza i próby pobicia kolejnego rekordu liczby tańczących osób. W czasie imprezy będzie także czas na indywidualne rozmowy z ewangelizatorami, którzy, zaopatrzeni w tzw. pomniki ewangelizacyjne i monidła, przy których będzie można sobie zrobić zaskakujące zdjęcie, z pewnością przyciągną uwagę każdego, kto w tym dniu odwiedzi Długi Targ.

W Rumi natomiast będzie miała miejsce trzecia już edycja koncertu uwielbienia "Bogu - Chwała!". Wydarzenie tworzą członkowie diakonii muzycznych z Rumi, Redy i okolic. Także tym razem impreza odbędzie się na boisku rumskiego MOSiR-u.

- Zależało nam, aby ten Boży raban miał miejsce poza przestrzenią sakralną, żeby wyjść z uwielbieniem Boga poza kościelne mury - podkreśla Krzysztof Gatz, jeden z organizatorów. Profesjonalne nagłośnienie, duża scena i wspaniała muzyka to niezmienne cechy koncertu.

W tym roku w repertuarze znajdzie się blisko 15 piosenek. W programie spotkania nie zabraknie również modlitw prowadzonych przez księży z naszej diecezji. W tym roku gościem specjalnym koncertu będzie bp Zbigniew Zieliński.

- Zapraszamy na to wydarzenie całe rodziny - starszych i młodszych, bo każdy się tutaj odnajdzie. Wspomogą nas harcerze, którzy w razie potrzeby poprowadzą animację dla dzieci - zaznacza K. Gatz.

Muzycy już nie mogą doczekać się wspólnego koncertowania w Rumi. - To bardzo budujące, kiedy tylu ludzi włącza się w śpiew. My na co dzień jesteśmy naładowani Bożą energią, ale dodatkowy zastrzyk w postaci wspólnej  modlitwy ludzi wierzących jest naprawdę motywujący do dalszego działania - podkreśla K. Gatz.

Bądź z nami:

"Katolicy na ulicy" - start imprezy o godz. 16.30 na Długim Tagu.

Koncert "Bogu - Chwała!" - start imprezy o godz. 18 na terenie MOSiR w Rumi.

Wydarzenia odbywają się pod patronatem "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast