Uroczystość święceń diakonatu zgromadziła w kościele św. Ojca Pio na gdańskim Ujeścisku wspólnotę seminaryjną, kapłanów oraz rodziny i przyjaciół przyjmujących święcenia alumnów. Przewodniczył jej bp Zieliński. – Bądźcie umocnieniem dla tych, do których zostaniecie posłani. To nie jest praca na 8 czy 12 godzin. W wymiar waszej posługi wpisana jest heroiczność. Wypełnienie tej posługi będzie możliwe tylko wówczas, gdy będziecie pamiętali słowa naszego Mistrza: „Nie wyście mnie wybrali, ale Ja was wybrałem” – mówił do kandydatów na diakonów bp Zieliński.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








