Nowy numer 09/2024 Archiwum

Olbrzym płynie do Gdyni

W piątek do gdyńskich nabrzeży zawinie najdłuższy i największy statek w historii polskich portów pasażerskich.

W gdyńskim porcie sezon turystyczny w pełni. Od maja "miasto z morza i marzeń" odwiedziło już 7 wycieczkowców. Niektóre z nich, jak np. "AIDAdiva" czy "Mein Schiff 6", cumowały w Gdyni kilka razy.

W najbliższy w piątek 23 czerwca do gdyńskich nabrzeży zawinie "Norwegian Getaway", czyli najdłuższy i największy pod względem tonażu wycieczkowiec, jaki kiedykolwiek odwiedził polski port.

Pływający pod banderą Bahama "Norwegian Getaway" został zbudowany w 2014 roku. Mierzy 325 m długości i należy do największych wycieczkowców świata. Na pokład może zabrać prawie 4000 pasażerów i 1646 osób załogi. Do dyspozycji gości na 15 pokładach pasażerskich są m.in.: aqua park z 5 zjeżdżalniami, usytuowany na dwóch pokładach teatr, biblioteka, ponad 30 barów i restauracji, a także trzypiętrowy kompleks sportowy z boiskiem do koszykówki, polem do gry w minigolfa oraz bieżnią.

Na żądnych przygód pasażerów czekają także: ogromny park linowy, ścianka wspinaczkowa, klatka linowa ze zjeżdżalnią oraz wąskie platformy, wychodzące kilka metrów poza burtę statku.

Należący do floty Norwegian Cruise Line wycieczkowiec wypływa głównie w tygodniowe rejsy z Miami w rejon Wysp Karaibskich. Do gdyńskiego portu zawinie w ramach 9-dniowego rejsu po miastach nadbałtyckich. Od godz. 12 do 21 będzie cumował przy Nabrzeżu Francuskim, obok Muzeum Emigracji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama