Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Trwa Open'er Festival

To już 16. edycja imprezy, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Wzorem lat ubiegłych, organizatorzy zadbali, aby festiwalowe miasteczko, zlokalizowane na lotnisku w Gdyni-Kosakowie, tętniło życiem.

Open'er Festival to już tradycja, każdorazowo przyciąga fanów nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. W tym roku na 5 niezależnych scenach wystąpi w sumie kilkudziesięciu artystów światowej sławy. Poza muzycznymi atrakcjami, na uczestników czeka wiele imprez towarzyszących, m.in. sztuki teatralne, pokazy filmowe, a dla miłośników aktywnego spędzania czasu powstała specjalna strefa sportowa.

Gwiazdą wieczoru pierwszego dnia festiwalu, który rozpoczął się w środę 28 czerwca, był zespół Radiohead. Na scenie pojawili się również Sorry Boys, James Blake czy Solange. - Pierwszy dzień upłynął w naprawdę przyjemnej atmosferze. Główny koncert był tym, czego się po chłopakach spodziewałem. Fajnie było usłyszeć ich na żywo - mówi Michał z Gdyni.

M.in. Foo Fighters i The Kills to gwiazdy głównej sceny, które zaprezentują się w czwartek. Piątkowe granie zdominują The Weeknd, The Dumplings czy Moderata. Natomiast na jednej ze scen bocznych wystąpi m.in. Daria Zawiałow, a także Monika Brodka. Sobota upłynie pod znakiem The XX oraz Lorde.

Po raz kolejny w samym centrum miasta stanie "Gdynia Open Stage", czyli openerowa scena zlokalizowana w muszli koncertowej na pl. Grunwaldzkim, u stóp Kamiennej Góry. Na ogromnym trawniku, rozciągającym się pomiędzy Teatrem Muzycznym a Gdyńskim Centrum Filmowym, będzie można choć trochę wczuć się w openerowy klimat.

Koncerty w centrum miasta odbywać się będą we wszystkie festiwalowe dni, w godzinach niekolidujących z imprezą na lotnisku. Co najważniejsze, na pl. Grunwaldzkim muzyki mogą posłuchać wszyscy - nie tylko osoby z opaskami Open'er Festivalu. Wśród artystów zaprezentują się m.in. Sztokholm, New People, Felix the Baker czy Stonkatank.

Wszyscy, którzy wybierają się na festiwal, na miejsce najszybciej dostaną się bezpłatnym autobusem. Kursuje on wahadłowo, co kilka minut, z dworca Gdynia Główna na lotnisko Gdynia-Kosakowo po specjalnie wytyczonym buspasie. Linią Open'er Festival pojechać można na podstawie biletu wstępu na imprezę lub festiwalowej opaski.

Także w tym roku, ze względu na festiwal, w godz. 13-5.50 dla ruchu zamknięta będzie m.in. ul. Zielona - od skrzyżowania z ul. płk. Dąbka w stronę dzielnicy Babie Doły. Jedynie pojazdy ZKM oraz auta należące do mieszkańców, przedsiębiorców prowadzących działalność w okolicy oraz ich klientów będą mogły się tamtędy poruszać.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama