Nowy numer 26/2022 Archiwum

Wakacyjny parking niedaleko plaży

700 darmowych miejsc parkingowych czeka na turystów i mieszkańców Pomorza przy Ergo Arenie.

Na mocy porozumienia władz Sopotu, Gdańska i największej trójmiejskiej hali sportowej turyści i mieszkańcy Pomorza zyskali 700 bezpłatnych miejsc parkingowych.

Parking jest całodobowy, bezpłatny i niestrzeżony. By dostać się z niego na plaże w gdańskim Jelitkowie czy w Sopocie, wystarczy kilkunastominutowy spacer. Opłaty nie będą pobierane do 23 sierpnia. Dlaczego nie do końca wakacji? Ze względu na rozpoczynające się wtedy Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn.

Na ulicach Sopotu i Gdańska pojawiły się już oznaczenia kierujące na parking. Za pośrednictwem organizacji turystycznych informacja o bezpłatnej możliwości zostawienia auta pod halą trafiła też do właścicieli hoteli, moteli i pensjonatów w obu miastach.

Dla gości parkingu dodatkową atrakcją będzie możliwość zwiedzenia Ergo Areny.

- Traktujemy to jako program pilotażowy, do którego miasto dopłaca, ale chcemy zachęcać naszych gości do pozostawiania samochodów poza centrum. Osoby, które będą chciały się dostać do Sopotu, będą mogły skorzystać z kursujących wahadłowo meleksów - mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

Dwa 14-osobowe meleksy, wyposażone w pasy bezpieczeństwa oraz rolety chroniące podróżnych przed deszczem, będą kursowały 7 dni w tygodniu, co 20 minut, w godzinach od 10 do 20 na trasie Ergo Arena - pl. Konstytucji 3 Maja. Bilet dla osoby dorosłej - 3 zł. Dzieci w wieku szkolnym - bezpłatnie.

Kurort w usługę meleksową zainwestował 80 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama