Nowy numer 42/2021 Archiwum

Muzyczna maestria w murach kościoła

Trwa Cysterskie Lato Muzyczne.

Do 20 sierpnia w kościele pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu będą odbywały się koncerty w ramach kolejnej edycji Cysterskiego Lata Muzycznego.

Na melomanów czekają występy znakomitych artystów z polskich i zagranicznych ośrodków muzycznych, prezentujących różnorodny repertuar. Wśród tegorocznych gości festiwalu znaleźli się m.in. prof. Józef Serafin, nestor polskiej organistyki, oraz Jerzy Kukla w duecie z klarnecistą Jackiem Sribniakiem. Z kolei Michał Dąbrowski zaprezentuje improwizacje organowe na tematy maryjne. Artyści wykorzystają wyjątkowe brzmienie zabytkowych, ponadstuletnich organów żarnowieckiego kościoła, składających się z 891 metalowych i drewnianych piszczałek.

- Wyjątkowo interesująco zapowiada się koncert na zakończenie cyklu w wykonaniu dyrektora artystycznego Cysterskiego Lata Muzycznego, pierwszego organisty archikatedry oliwskiej Romana Peruckiego i wybitnego polskiego flecisty Łukasza Długosza. Połączenie maestrii tych dwóch artystów w niecodziennej konfiguracji muzycznej zagwarantuje melomanom najwyższy poziom artystyczny i oryginalność wykonania - podkreślają organizatorzy.

Najbliższe koncerty:

  • 16 lipca - Jerzy Kukla - organy, Jacek Sribniak - klarnet;
  • 23 lipca - Eugenio Maria Fagiani - organy, Maciej Kacprzak - akordeon;
  • 30 lipca - Józef Serafin - organy, Maciej Kułakowski - wiolonczela;
  • 6 sierpnia - Piotr Rojek - organy, Grzegorz Zimak - viola da gamba;
  • 13 sierpnia - Michał Dąbrowski - organy;
  • 20 sierpnia - Roman Perucki - organy, Łukasz Długosz - flet. 

Wszystkie koncerty będą odbywały się w niedziele o godz. 20.30. Wstęp jest bezpłatny. Po każdym koncercie organizatorzy zapraszają na spotkania publiczności z artystami w krużgankach kościoła.

Patronat medialny nad Cysterskim Latem Muzycznym objął "Gość Niedzielny".

Organizatorzy: parafia pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu oraz Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama