Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pielgrzymowanie daje radość

- Pielgrzymka to jeden z najprostszych sposobów doświadczenia żywego Boga - mówi ks. Krzysztof Ławrukajtis, kierownik 35. Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Każdego roku w okresie wakacji tysiące pielgrzymów zakładają na nogi wygodne buty i wyruszają na szlak, by po kilkunastu dniach pieszej wędrówki pokłonić się Jasnogórskiej Pani.

Już w przyszłym tygodniu z archidiecezji gdańskiej wystartują do Częstochowy trzy pielgrzymki: 36. Piesza Pielgrzymka Kaszubska, 32. Piesza Pielgrzymka Gdyńska i jubileuszowa 35. Piesza Pielgrzymka Gdańska.

- Pielgrzymowanie daje dużo radości z doświadczenia żywego Boga, w swoim zmęczeniu, w swojej ofierze, a przede wszystkim w spotkaniu z drugim człowiekiem - mówi ks. Krzysztof Ławrukajtis, kierownik 35. GPP. - Pielgrzymka to także szkoła uczenia się opatrzności Bożej. Nie wiemy, gdzie śpimy, nie wiemy, co jemy, nie wiemy, jaka będzie pogoda. Zdajemy się na Pana Boga i odczytujemy Jego znaki nawet w cierpieniu i trudzie - tłumaczy ks. Krzysztof.

Pielgrzymowanie daje radość   - Pielgrzymując, uczymy się chodzić drogą Maryi - mówi ks. Krzysztof Ławrukajtis, kierownik 35. Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę Agnieszka Lesiecka /Foto Gość Piesi pielgrzymi zapytani o zalety pielgrzymowania jednogłośnie opowiadają o ładowaniu akumulatorów, rozwoju duchowym i wspaniałych ludziach.

- Jeśli ktoś ma w sercu pragnienie, by wziąć udział w pielgrzymce, to po prostu musi się ruszyć i spróbować swoich sił - mówi Mariola, która od ponad 10 lat pielgrzymuje ze swoim niepełnosprawnym synem Łukaszem. - To naprawdę fantastyczne doświadczenie, którego nie należy się bać. Warto pójść choćby na parę dni, na te krótsze odcinki - dodaje.

Już we wtorek 25 lipca o godz. 6 z kościoła pw. Bożego Ciała w Helu jako pierwsza wystartuje 36. Piesza Pielgrzymka Kaszubska, która do pokonania ma 638 km. W środę 26 lipca po Mszy św. o godz. 6 z Gdyni z par. NSPJ wyruszy 32. Piesza Pielgrzymka Gdyńska. W piątek 28 lipca po Mszy św. o godz. 6 z bazyliki Mariackiej w Gdańsku wyruszy jubileuszowa 35. Piesza Pielgrzymka Gdańska.

Wszystkim pielgrzymkom będzie towarzyszyło w drodze hasło roku duszpasterskiego, który obecnie przeżywamy: "Idźcie i głoście".

Pielgrzymi przybędą przed Tron Królowej Polski w sobotę 12 sierpnia.

Więcej o tym, co daje pielgrzymowanie, kto może pójść na pielgrzymkę i dlaczego warto spróbować, piszemy w 29. numerze "Gościa Gdańskiego", na niedzielę 23 lipca.

Więcej informacji o zapisach do poszczególnych grup:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama