Nowy numer 38/2021 Archiwum

Pomagają wyjść z impasu

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku rozpoczyna kolejny etap naboru chętnych do udziału w projekcie "Cała naprzód I".

- Projekt adresowany jest do osób, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, m.in. są długotrwale bezrobotne lub całkowicie bierne zawodowo. Udział w indywidualnych szkoleniach, kursach i warsztatach aktywizujących pomoże im wyjść z impasu. Wszystko jest bezpłatne - informuje Sylwia Ressel z MOPR.

Do tej pory w projekcie wzięło udział ponad 20 osób bezrobotnych. - Przygotowaliśmy m.in. "warsztaty talentów", które pokazały mocne i słabsze umiejętności zawodowe tych osób. Uczestnicy ustalili już, co ich interesuje, jaka ścieżka zawodowa będzie dla nich najlepsza i zgodna np. z charakterem, marzeniami, zdolnościami. Pod tym kątem przejdą teraz szkolenia oraz staże zawodowe - podkreśla S. Ressel. Bo projekt to m.in. opracowanie indywidualnego planu działania oraz pełne wsparcie, adekwatne do sytuacji.

Poza tym dostępne są szkolenia i kursy według wyboru zainteresowanego, staże zgodne z opracowaną wspólnie strategią osobistego rozwoju. Osoby korzystające ze staży i warsztatów mogą też otrzymać stypendium, zwrot kosztów dojazdu na zajęcia oraz posiłek i refundację kosztów opieki nad dzieckiem. "Cała naprzód I" to także wsparcie psychologa, doradców zawodowych i pośredników pracy.

Projekt skierowany jest do mieszkańców, którzy ukończyli 30. rok życia, będących w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Udział mogą wziąć m.in. osoby, które nie mają pracy z powodu swojej niepełnosprawności, czy też kobiety powyżej 50. roku życia, a także osoby mniej zaradne i nieposiadające przydatnych kwalifikacji lub chcące je podwyższyć, zmienić. - Łącznie z oferty może skorzystać 55 bezrobotnych. Do czego zachęcamy - dodaje S. Ressel.

Obecna edycja projektu potrwa do czerwca 2018 roku.

Zgłoszenia chętnych przyjmowane są biurze projektu przy ul. Lęborskiej 3B (Starter), 80-386 Gdańsk; tel. (58) 347 82 99 lub 502 986 387.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama