Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

W drodze po Bożą łaskę

We wtorek 25 lipca wystartowała po raz 36. Pątnicy wyruszyli z Helu, aby po 638 km i 19 dniach wędrówki dotrzeć do Częstochowy.

Pierwszy dzień był dla pielgrzymów sporym wyzwaniem, bo do przejścia mieli prawie 40 km. To ich jednak nie zniechęciło i tradycyjnie już pokonali ten odcinek przed założonym czasem. – Podobnie jak w latach poprzednich, jest nas niemal 200 osób. Z tym że ta liczba z pewnością ulegnie zmianie, bo na trasie zawsze dołączają kolejni pielgrzymi. Niektórzy natomiast kończą wędrówkę po kilku dniach – wyjaśnia ks. Robert Jahns, kierownik. Lidia na szlak wyruszyła 9. raz.

– Pielgrzymka daje mi możliwość duchowego otwarcia się – jest czas na wspólną modlitwę i osobiste rozmowy z Jezusem. To coś, czego w ciągu roku bardzo mi brakuje – podkreśla. Pielgrzymować będzie przez 6 dni. – Do Częstochowy, niestety, nie dotrę, ale wierzę, że i tak będzie to wspaniały czas – dodaje.

W sanktuarium Matki Bożej Swarzewskiej bp Zbigniew Zieliński przewodniczył Mszy św., która kończyła pierwszy dzień wędrówki. – Pielgrzymka ma to do siebie, że bardziej niż w inne, zwykłe dni możemy zanurzyć się w tym wszystkim, co ofiarowuje nam w swej dobroci Jezus – mówił. – Pielgrzymując, odkrywamy poprzez sakramenty Bożą łaskę. Napełniamy się tym, co ofiarowuje nam Ojciec. Oczywiście, można przejść całą trasę i wrócić w żaden sposób nieubogaconym, ale nie o to chodzi na pielgrzymim szlaku – mówił.

Na zakończenie życzył pątnikom, aby wyruszając na ten długi i wymagający fizycznie pielgrzymkowy szlak, podjęli również trud duchowego przeżywania tej wyprawy. – Wróćcie bogaci spotkaniem z Bogiem i Matką, a także spotkaniem z drugim człowiekiem, napełnieni dobrem i miłością – zakończył biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama