Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wyraz miłości

- Zapraszamy do pielgrzymowania także tych, którzy dobrowolnie mogą ofiarować duchowy dar abstynencji. Jest on wielką pomocą duchową dla osób, które same nie mogą sobie poradzić z tym problemem. To wyraz miłości - podkreśla ks. prał. Bogusław Głodowski.

Już jutro o godz. 14 z placu przed katedrą oliwską wyruszy 26. Pielgrzymka Trzeźwościowa. W tym roku członkowie grup samopomocowych i abstynenckich oraz uczestnicy duszpasterstw trzeźwości pielgrzymować będą pod hasłem "Kocham, nie piję".

- Tegoroczna pielgrzymka związana jest z Narodowym Kongresem Trzeźwości. W diecezji odbywać się będzie nasz lokalny - diecezjalny kongres. Rozpoczynamy go modlitwą. Podczas pielgrzymki będziemy także zbierać deklaracje trzeźwości od uczestników pielgrzymki. To ma być nasz duchowy wkład w otrzeźwienie narodu - wyjaśnia ks. Głodowski, diecezjalny duszpasterz osób uzależnionych. Jak stwierdza kapłan, rozpoczynająca Kongres Trzeźwości pielgrzymka nie jest jedynie zewnętrzną manifestacją poglądów. - Chodzi o wypracowanie mądrych postaw tak, żebyśmy potrafili dokonywać dobrych wyborów. Do tego potrzeba trzeźwości - zaznacza.

Wyraz miłości   Ks. Bogusław Głodowski, duszpasterz uzależnionych archidiecezji gdańskiej, zachęca do udziału w pielgrzymce, która rozpoczyna I Archidiecezjalny Kongres Trzeźwości Jan Hlebowicz /Foto Gość Pątnicy ok. godz. 17 dotrą do Matemblewa, gdzie o godz. 18 Mszę św. dla uczestników pielgrzymki odprawi bp Wiesław Szlachetka.

Rok 2017 to w Polsce rok Narodowego Kongresu Trzeźwości. 21 października w archidiecezji gdańskiej w ramach trwającego I Archidiecezjalnego Kongresu Trzeźwości odbędzie się konferencja naukowa pt. "Przez abstynencję wielu do trzeźwości stanowej i zawodowej wszystkich". Patronat nad wydarzeniem objęli abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, oraz Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama