Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pomorzanki w biznesie

Rozpoczął się kolejny nabór do projektu, którego adresatkami są kobiety chcące założyć własną działalność gospodarczą.

Z pierwszej edycji "Pomorzanek w biznesie" skorzystało 28 pań. Projekt to propozycja od Agencji Rozwoju Pomorza (ARP). Kolejny nabór to szansa dla niepracujących pań w wieku 30+, które mają zamiar prowadzić jednoosobową firmę, a jednocześnie nie były aktywne zawodowo w ciągu ostatniego roku. Uczestniczki mogą skorzystać z profesjonalnego doradztwa, a do tego ubiegać się aż o 23 tys. zł jednorazowej dotacji. Mogą również otrzymać dofinansowanie na bieżące koszty utrzymania firmy w wysokości do ok. 1400 zł miesięcznie.

- Zdecydowaliśmy, że projekt będzie skierowany do grupy kobiet 30+, bez wyznaczania górnej granicy - najważniejsze jest, aby osoba była zdolna do prowadzenia działalności gospodarczej - podkreśla Katarzyna Moszczyńska, kierownik projektu "Pomorzanki w biznesie".

Formularze rekrutacyjne będą przyjmowane do 30 sierpnia. Aby zakwalifikować się do "Pomorzanek...", należy wypełnić dokumenty dostępne na stronie internetowej ARP, opisać pomysł na biznes oraz oszacować planowane wydatki z nim związane.

Proces rekrutacji obejmuje trzy etapy. W pierwszym oceniana będzie kompletność złożonych dokumentów, następnie charakterystyka projektu oraz jego koszty, a w finalnej fazie specjaliści ocenią, czy osoby aplikujące będą w stanie założyć, a następnie skutecznie prowadzić swoją firmę. Dodatkowe punkty mogą otrzymać osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, powyżej 50. roku życia oraz o niskich kwalifikacjach.

W wyniku naboru szanse na własny biznes mogą otrzymać 32 panie. - Zależy nam na tym, aby firma po wymaganych projektowo 12 miesiącach pozostała na rynku, dlatego w czasie rekrutacji staramy się wyłonić te pomysły, które mają szansę długotrwałego powodzenia - podkreśla kierownik projektu.

Informacje dotyczące "Pomorzanek w biznesie" uzyskać można u Katarzyny Moszczyńskiej, kierownika projektu (tel. 58/ 323 31 43) oraz Michała Zająca (tel. 58/ 323 32 53).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama