Gdynia Reaktywacja

Gdynia przewidziała działania rewitalizacyjne na terenie Babich Dołów, Chyloni (ZOH i Meksyku), Leszczynek, Oksywia i Witomina.

- Urbaniści zastanowią się, jak zmienić poszczególne dzielnice, aby poprawić komfort życia w danym miejscu. Nasz projekt to propozycja aktywizacji mieszkańców, aby stali się współautorami i ambasadorami zmian w swoich społecznościach - wyjaśnia Alicja Kunikowska, jedna z koordynatorek projektu "Gdynia Reaktywacja".

Przedsięwzięcie realizowane jest od czerwca przez Teatr Gdynia Główna. Inicjatywami podejmowanymi w projekcie są różnorodne działania artystyczne. - Od próby znalezienia "Bohatera Dzielnicy", czyli naukę pisania scenariuszy na podstawie prawdziwych zdarzeń i ludzi, a następnie zbadanie swojego obszaru objętego rewitalizacją, by spróbować odnaleźć wspomnienia lub żyjące osoby, których biografia mogłaby służyć za kanwę scenariusza, poprzez warsztaty integracyjne dla rodzin, dzieci i młodzieży, warsztaty improwizacji uczące spontanicznego reagowania na zaskakujące nas sytuacje, podpowiadające, jak radzić sobie ze stresem, porażką oraz wybrnąć z sytuacji pozornie bez wyjścia, po Teatr Forum, którego finałem jest spektakl dotykający problemów mieszkańców danej dzielnicy - wylicza A. Kunikowska.

Obecnie projekt realizowany jest w dzielnicy Babie Doły. Można jeszcze wziąć udział w warsztatach, m.in. rodzinnych, które - jak zapewniają organizatorzy - poprzez zabawę pozwolą usprawnić dialog między pokoleniami. Do dyspozycji mieszkańców są również warsztaty improwizacji zapewniające naukę spontanicznego reagowania na zaskakujące sytuacje i bodźce. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Swój udział w warsztatach można zgłosić telefonicznie: (58) 351 15 12 lub 692 820 511 oraz mailowo: teatr@teatrgdyniaglowna.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..