Nowy numer 38/2023 Archiwum

Święty, który uczy czytelności

- Nauczanie o. Pio jest bardzo ważne w kontekście ofensywy liberalizmu we współczesnym świecie, która powoduje niezwykle mocne zamieszanie w sferze moralności - mówi o. Zdzisław Duma OFMCap.

"Od przebaczenia do pojednania" to temat przewodni kongresu poświęconego duchowości o. Pio, który odbędzie się 9 września u gdańskich kapucynów. W programie znajdą się m.in. wykłady nt. przygotowania do sakramentu pokuty według wskazań św. o. Pio, działalności społecznej świętego oraz świadectwa członków grup modlitewnych.

Jak podkreśla o. Duma, wydarzenie adresowane jest wprawdzie do członków Grup Modlitewnych o. Pio z północnej Polski, ale uczestniczyć może w nim każdy, komu bliska jest duchowość świętego. - Takich grup doliczyliśmy się w północnej Polsce 54 - wyjaśnia o. Zdzisław. - Pomysł zorganizowania kongresu zrodził się po zeszłorocznej wizycie relikwii św. o. Pio w kościele św. Jakuba. Przez świątynię przetoczyły się tłumy wiernych. Obserwujemy ożywienie kultu naszego świętego. Comiesięczne spotkania sprawiają, że kościół jest pełen ludzi - dodaje.

- Kongres zaczynamy i kończymy Eucharystią. Może w nim uczestniczyć każdy. Ci, którzy - z różnych przyczyn - nie będą mogli w nim uczestniczyć, mogą przyjść na nawiedzenie relikwii - zaprasza zakonnik. - O. Pio uczył wiernych czytelności w kwestii wiary i płynących z niej zachowań. Dzisiaj w Polsce ta czytelność jest nam niezwykle potrzebna - dodaje.

Spotkania wykładowe odbywać się będą w położonej naprzeciwko kościoła św. Jakuba Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego, przy ul. Gnilnej 3. Szczegółowy program wydarzenia oraz możliwość zapisów dostępne są na stronie: gdansk.kapucyni.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast