Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pomoc na przemoc

W Gdańsku ruszył Punkt Rozwoju dla Rodziny, w którym krótkoterminową pomoc i terapię, socjoterapię oraz diagnostykę uzyskają rodziny z problemem przemocy.

To jeden z elementów projektu "Gdańsk blisko rodziny", realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, na rzecz poprawy jakości i dostępności do usług dla osób zagrożonych przemocą lub jej doświadczających. Punkt prowadzi, na mocy umowy z MOPR, Instytut Psychoterapii i Psychotraumatologii Triada, przy ulicy Kartuskiej 119/4.

- Tam właśnie rodziny potrzebujące, borykające się z problemem przemocy lub zagrożone nią otrzymają bezpłatnie, niezbędne wsparcie m.in. psychologiczne, poradnicze. Pomoc dotyczy zarówno rodziców, jak i dzieci, w tym maluchów. Socjoterapia dzieci i młodzieży odbywać się będzie w grupach - wyjaśnia Sylwia Ressel, rzecznik gdańskiego MOPR.

Na miejscu specjaliści udzielać też będą porad, zdiagnozują problem lub też przeprowadzą krótkoterminową terapię. Praca z rodziną, jeśli zajdzie potrzeba, może się odbywać także w domu zainteresowanych.

"Gdańsk blisko rodziny" zakłada także specjalistyczne, tematyczne szkolenia dla przedstawicieli instytucji w obszarze pomocy oraz przeprowadzenie akcji informacyjnych dla mieszkańców, w tym seniorów, narażonych na różne formy przemocy. Rzecznik zaznacza jednocześnie, że przemoc nie jest wyłącznie udziałem rodzin uznanych za patologiczne.

- Chcielibyśmy ten mit obalić, bo przemoc występuje w rodzinach bez względu na ich status materialny czy poziom wykształcenia. Oczywiście, częściej pojawia się tam, gdzie jest alkohol i dochodzi do nadużyć, gdzie rodzice są bezrobotni, ale to wcale nie oznacza, że jej w domach uważanych za normalne, gdzie rodzice są wykształceni i zamożni - mówi S. Ressel.

Ze wsparcia punktu może skorzystać każda gdańska rodzina z problemem, jednak po wcześniejszej konsultacji i kwalifikacji. W tym celu należy skontaktować się - od poniedziałku do piątku. w godz. 7.30 - 15.30 - z Magdaleną Szerszyńską, koordynatorem projektu MOPR, tel. 58 342 31 79.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama