Nowy numer 48/2023 Archiwum

Festiwal dobrych przykładów

To projekt ewangelizacyjno-profilaktyczny dla młodzieży z Pruszcza Gdańskiego, Trójmiasta i całego województwa pomorskiego. Impreza odbędzie się w sobotę 2 września w Pruszczu Gdańskim.

Hasłem przewodnim pierwszej edycji Free Art Faktoria Festival jest "Czyste serce oraz czysta zabawa", a sama impreza ma skłaniać do refleksji.

- Podczas festiwalu odbędą się warsztaty rozwoju duchowego prowadzone przez parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim, warsztaty rozwoju osobistego realizowane przez terapeutów Stowarzyszenia „180 stopni” oraz warsztaty artystyczne prowadzone przez doświadczonych trenerów. Ponadto ważne jest dla nas włączenie młodzieży także na poziomie koncepcyjnym, nie tylko realizacyjnym - mówi Marcin Oroń, czyli DJ Fala, pomysłodawca i dyrektor Free Art Faktoria Festival.

Iwona Woźniewska, założycielka Stowarzyszenia "180 stopni", socjoterapeutka i pedagog dodaje, że aby młodzi mogli czynnie włączać się w realizację takich przedsięwzięć, potrzeba na ich drodze mądrych dorosłych - pozytywnych autorytetów.

- Dlatego do współpracy zaprosiliśmy osoby, które dają dobry przykład, promują wartości - Boga, życie bez używek - i są przy tym autentyczne. Młodzi od razu wyczuwają ściemę. Stąd naszą rolą jest, aby dostarczyć im artystów, którzy są prawdziwi w tym, co robią - nie tylko na scenie, ale również w życiu osobistym - i będą promować postawy zachęcające do życia wolnego od używek - mówi.

Lista wykonawców jest naprawdę imponująca: Tau, najpopularniejszy raper chrześcijański w naszym kraju, Anatom, młoda gwiazda wytwórni Bozon Records, uczestnik "Młodych Wilków 5", Młoda Epka, młodzi ze Stowarzyszenia "180 stopni", którzy w ramach działań "Zrozumieć Sierpień" przygotowali swoją autorską płytę, Heres/Wyrwani Z Niewoli - Jacek "Heres" Zajkowski i Piotr Zalewski, czyli muzycy, którzy opracowali autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się niezwykłymi historiami, których doświadczyli i projekt "Fala Zmiany", czyli Edzio, podwójny mistrz Polski we freestyle’u, Elf, wicemistrz Polski w beatboxie, oraz DJ Fala. Warsztaty taneczne poprowadzi "Lipskee", jeden z najlepszych tancerzy popperów w Europie oraz Aleksandra "Paola" Magnus.

Chociaż festiwal skierowany jest głównie do młodych, Marcin podkreśla, że - niezależnie od wieku - każdy znajdzie coś dla siebie. - Planujemy zorganizowanie przestrzeni dla całych rodzin. Animację w tym sektorze poprowadzi Związek Dużych Rodzin 3 Plus - wyjaśnia. - Gwarantujemy świetną rozrywkę, z czystą głową - dodaje DJ Fala.

Wstęp na imprezę jest wolny. Start zaplanowano na godz. 11, a zakończenie na godz. 19. W tym czasie będzie można wziąć udział w warsztatach tanecznych i duchowych, rozwojowych, a także pobawić się przy dobrej muzyce. Część koncertowa rozpocznie się o godz. 15. Wydarzenie odbędzie się na terenie Faktorii Kultury przy ul. Zastawnej w Pruszczu Gdańskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama