Nowy numer 32/2022 Archiwum

Pamięci bł. ks. Popiełuszki

W najbliższą sobotę odbędzie się II Gdański Piknik Patriotyczny. Wydarzenie poprzedzi Msza św. w bazylice św. Brygidy.

II Gdański Piknik Patriotyczny odbędzie się w sobotę 9 września w sali BHP i na terenie do niej przyległym. Wydarzenie poprzedzi Msza św. w bazylice św. Brygidy o godz. 14. Po niej nastąpi przemarsz ulicami Gdańska pod pomnik Poległych Stoczniowców, gdzie złożone zostaną kwiaty. Następnie około godz. 15.30 przy sali BHP rozpocznie się część pikniku patriotycznego dla rodzin.

Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

- W tym roku obchodzimy 70. rocznicę urodzin kapelana warszawskiej Solidarności, który został zamordowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Jego postać to symbol nie tylko dla działaczy opozycji, ale również dla dzisiejszego pokolenia młodych Polaków - tłumaczy Tyberiusz Kriger, współorganizator wydarzenia i prezes Forum Młodej Prawicy.

- Przypominając jego życie, chcemy podziękować milionom Polaków, którzy w okresie PRL walczyli o Polskę, niejednokrotnie poświęcając swoje zdrowie, a w wielu przypadkach i życie. Dlatego nasze wydarzenie zaczynamy Mszą św. w bazylice św. Brygidy w intencji ojczyzny oraz kanonizacji bł. ks. Popiełuszki - dodaje T. Kriger.

Pamięci bł. ks. Popiełuszki   W ubiegłym roku uczestnicy I Gdańskiego Pikniku Patriotycznego wspólnie zastanawiali się, czym dla młodego pokolenia są takie wartości, jak Bóg i ojczyzna Archiwum organizatora Oprócz Eucharystii w intencji bł. ks. Popiełuszki organizatorzy przygotowali także wykład przedstawiający życie i działalność kapelana Solidarności, który zostanie wygłoszony ok. godz. 18.30.

W programie sobotniego wydarzenia przewidziano również: koncerty Artystów Scen Toruńskich i patriotycznego zespołu Forteca, stoiska Muzeum II Wojny Światowej i Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, pokazy ratownictwa medycznego, rekonstruktorów historycznych, ochotników z Fundacji Obrony Terytorialnej, Kącik Małego Koszykarza, liczne konkursy i kuchnię polową.

Patronat honorowy nad II Gdańskim Piknikiem Patriotycznym objął abp Sławoj Leszek Głódź.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama