Nowy numer 27/2022 Archiwum

Rolnik w dziele stworzenia

– Zwracamy się do Matki Bożej Trąbkowskiej: króluj w naszym życiu osobistym, rodzinnym, w szkołach i narodzie. Pozwól zebrać to, co wyrosło na polach, niech obudzi się jeszcze większy szacunek do ziemi i ludzi pracujących na roli – mówił abp Sławoj Leszek Głódź.

W sanktuarium maryjnym w Trąbkach Wielkich od 3 do 10 września trwał odpust ku czci Narodzenia NMP, patronki świata pracy. W ostatni dzień odbyły się dożynki archidiecezjalno-samorządowe. – Maryja chce nam dzisiaj przypomnieć o wartości ludzkiej pracy. Praca nie może być traktowana nigdzie i nigdy jak towar – powiedział na wstępie abp Głódź.

– Dotyczy to także pracy na roli, która nie jest, jak się niektórym wydaje, gorsza od innych. Wręcz przeciwnie – jest lepsza i szlachetniejsza, bo tylko rolnik uczestniczy w dziele stworzenia – tłumaczył.

Podczas Mszy św. arcybiskup wraz z przedstawicielami władz państwowych i lokalnych wręczył puchary wykonawcom najpiękniejszych koron żniwnych. Po Eucharystii odbyła się procesja z wieńcami dożynkowymi na stadion, gdzie odbył się festyn. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji, m.in. występy zespołów, loterie z nagrodami, zabawy z animatorami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama