Nowy numer 26/2022 Archiwum

Śmiertelny wypadek podczas manewrów na Bałtyku

Z biorącego udział w ćwiczeniach śmigłowca wypadł żołnierz.

Podczas trwających na Bałtyku manewrów Ostrobok-17 we wtorek 19 września ze śmigłowca wypadł żołnierz i spadł na pokład jednego z okrętów. Pomimo szybkiej akcji ratunkowej, mężczyzna zmarł.

- Potwierdzam, że do wypadku doszło w trakcie epizodu ćwiczebnego poszukiwania i ratownictwa (SAR), obejmującego współdziałanie śmigłowca z okrętem. Okoliczności wypadku bada Żandarmeria Wojskowa i prokuratura. Od jutra sprawą zajmie się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych - mówi kpt. Marcin Braszak, rzecznik prasowy Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

W ramach trwających od wtorku manewrów Ostrobok-17 żołnierze Marynarki Wojennej, a także funkcjonariusze policji i straży granicznej mają przez pięć dni ćwiczyć na wodach Zatoki Gdańskiej oraz środkowej części Bałtyku.

Najszczersze wyrazy współczucia rodzinie zmarłego składają komandor pilot Tadeusz Drybczewski, dowódca Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej oraz żołnierze i pracownicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama