Nowy numer 26/2022 Archiwum

MOPR zachęca, aby "podzielić się domem"

"Stwórz rodzinę zastępczą! Naprawdę warto!" - już po raz drugi plakaty z tym hasłem pojawią się w gdańskich autobusach.

Akcja odbędzie się w ramach trwającej kampanii "Podziel się domem", promującej tworzenie w mieście rodzinnych form opieki dla dzieci pozbawionych wsparcia rodziców biologicznych. - To najlepsza opcja pomocy dla maluchów, których los nie oszczędza. Najlepsza, gdyż ma rodzinny charakter - mówi Sylwia Ressel z gdańskiego MOPR.

Plakaty trafią m.in. do spółdzielni mieszkaniowych, przychodni zdrowia, parafii w dzielnicach. Jesienią w MOPR odbędzie się także następne szkolenie, dla osób zainteresowanych założeniem rodziny zastępczej.

Joanna Radzimowska, kierownik Wydziału Pieczy Rodzinnej gdańskiego MOPR, wyjaśnia, że na taką formę opieki nadal jest bardzo duże zapotrzebowanie, gdyż gdańskie dzieci, które nadal przebywają w pieczy instytucjonalnej, mogłoby od razu trafić do rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka.

- Zapewnimy szkolenia przygotowujące do nowej roli. Rodzina, która zdecyduje się podzielić domem, nigdy nie zostaje zdana sama na siebie. Towarzyszymy jej i wspieramy, bo najczęściej dzieci niosą ze sobą duży bagaż bolesnych doświadczeń i przeżyć. Rodziny zastępcze powinny nastawić się na małe sukcesy, a nie spektakularne osiągnięcia dzieci znajdujących się pod ich opieką - mówi J. Radzimowska.

Potrzebujące gdańskie dzieci wychowują się w ponad 350 rodzinach zastępczych oraz 15 rodzinnych domach dziecka. Opiekę ma tam blisko 600 maluchów i nastolatków. Ambasadorką kampanii MOPR pt. "Podziel się domem" jest florecistka i medalistka olimpijska, Sylwia Gruchała.

Osoby zainteresowane założeniem rodzinnych form pieczy zastępczej dla dzieci mogą kontaktować się z MOPR przy ul. Leczkowa 1 A w Gdańsku, tel. (58) 347 82 77 lub końcówki 75, 79). Tematyczne informacje znaleźć można również TUTAJ- w zakładce: dzieci i rodzina/piecza zastępcza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama