Nowy numer 31/2022 Archiwum

Abp Głódź zachęca do udziału w akcji Różaniec do Granic

- Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie - mówi metropolita gdański.

Do uczestnictwa w akcji modlitewnej Różaniec do Granic zachęca abp Sławoj Leszek Głódź. Modlitwa obejmie 7 października 319 kościołów stacyjnych i 4 tys. stref modlitwy na terenie 22 diecezji wzdłuż granic Polski.

- Dobiegają końca obchody 100. rocznicy objawień Maryi w Fatimie i 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie. Matka Boża prosiła nas, abyśmy gorliwie modlili się na różańcu - mówi abp Głódź. - Realizując Jej wolę, pragniemy podjąć ten szczególny wysiłek, włączając się w Różaniec do Granic, który będzie odmawiany 7 października br. Tego dnia w całej Polsce, w wyznaczonych kościołach, sprawowana będzie Msza św., zaś o godz. 14 rozpocznie się modlitwa różańcowa wzdłuż granic naszej ojczyzny - dodaje metropolita gdański. - Pragnę zaprosić każdego z was do stanięcia ponad wszelkimi podziałami. Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie za nasze rodziny, nasz naród i za cały świat - apeluje abp Głódź.

W archidiecezji gdańskiej główne uroczystości odbędą się w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego na gdańskim Przymorzu o godz. 11. - Zachęcam kapłanów, siostry zakonne i was, drodzy bracia i siostry, abyśmy jak jedna rodzina stanęli z różańcem w dłoniach wzdłuż zatoki i naszej morskiej granicy - mówi metropolita.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama