Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Wspólna modlitwa daje siłę

- Modlitwa tego dnia w łączności z innymi rodzicami, którzy stracili dziecko, daje siłę, poczucie wspólnoty i łagodzi ból - mówi ks. Jan Uchwat, archidiecezjalny duszpasterz Wspólnoty Rodziców po Stracie Dziecka.

W październiku obchodzony jest na całym świecie Dzień Dziecka Utraconego. Z tej okazji działająca w ramach Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gdańskiej Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka zaprasza osoby, które doświadczyły śmierci dzieci w różnym wieku i okolicznościach (poronienie, śmierć okołoporodowa, choroba, samobójstwo, wypadek, morderstwo), na Eucharystię w sobotę 14 października o godz. 15 do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance (pl. kard. Stefana Wyszyńskiego 1).

Podczas Mszy św. zostaną odczytane imiona zmarłych dzieci. Organizatorzy proszą więc każdego rodzica, który chce, aby imię dziecka zostało odczytane, o przybycie do kościoła kilkanaście minut wcześniej, aby spisać imiona przed uroczystościami.

Po Mszy św. odbędzie się "chrzest pragnienia", czyli modlitwa, w trakcie której rodzice mogą nadać, jeśli jeszcze tego nie zrobili, imię swojemu zmarłemu dziecku, co może im pomóc w przeżywaniu żałoby.

Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka została założona 9 lat temu. Spotkania odbywają się co dwa miesiące w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance.

- Nasza wspólnota samopomocowa daje oparcie i wzajemne zrozumienie w cierpieniu. Bólu nie usuwa, ale pomaga w chrześcijańskim przeżywaniu żałoby po stracie dziecka, a tym samym zbliża do Pana Boga - tłumaczy ks. Uchwat.

Jeśli masz pytania lub chcesz porozmawiać, napisz: kontakt@stratadziecka.pl lub zadzwoń: 660 893 654. Więcej o wspólnocie na stronie: www.stratadziecka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama