Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bóg zna ich imiona przejdź do galerii

W sobotę 14 października w ramach Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gdańskiej Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka zaprosiła osoby, które doświadczyły śmierci dzieci w różnym wieku i okolicznościach, na Eucharystię w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jan Uchwat, archidiecezjalny duszpasterz Wspólnoty Rodziców po Stracie Dziecka.

- Spotykamy się w wigilię Międzynarodowego Dnia Dziecka Utraconego. Niech nasza dzisiejsza modlitwa unosi się do Boga, jak dym zapalnego przy ołtarzu kadzidła i przynosi ulgę w cierpieniu, ukojenie bólu, a finalnie radość i pokój serca - mówił ks. J. Uchwat.

Wspólna modlitwa zgromadziła kilkadziesiąt osób. - Jesteście osieroconymi rodzicami, których dzieci zbyt wcześnie, jak na nasze ludzie rozumowanie, wezwane zostały do Ojca. Nie wiemy, dlaczego Bóg tak chciał. Jedno jest za to pewne - On troszczy się o wasze dzieci - są bezpieczne przy Nim i niczego im w tym momencie nie brakuje - podkreślił kaznodzieja.

Ks. Uchwat zaznaczył, że modlitwa, jaką jest chrzest pragnienia, dotyczy przede wszystkim tych rodziców, których dzieci zostały powołane przez Boga już z łona matki.

- Może to być bardzo ważny moment dla każdego rodzica, który nie zdążył nadać imienia swojemu dziecku. Chrzest pragnienia jest sposobnością, aby to zrobić, a także zawierzyć swoje nienarodzone potomstwo opiece Boga - wyjaśnił.

Podkreślił jednocześnie, że nawet gdyby rodzice nie nadali imienia swojemu dziecku, to Bóg i tak je zna. - Ma je wyryte na obu dłoniach. To zapewnienie zawarte w Księdze Izajasza napawa otuchą. Bóg nie zapomina o żadnym ze swoich dzieci - mówił kaznodzieja.

Duszpasterz zaapelował do zgromadzonych, aby pielęgnowali pamięć o swoich utraconych pociechach.

- Jezus przygarnął wasze dzieci do siebie i otoczył miłością. Nie mówcie więc o nich w czasie przeszłym. One są z Bogiem w Jego domu - zakończył. 

Po Mszy św. odbył się chrzest pragnienia, a następnie spotkanie w salce parafialnej.

Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka została założona 9 lat temu. Spotkania odbywają się co dwa miesiące w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance.

Osoby, które mają pytania lub chciałby porozmawiać, mogą to zrobić mailowo: kontakt@stratadziecka.pl lub zadzwonić: 660 893 654. Więcej o wspólnocie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama