Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Maryja służy nam

– Miłość to obecność przy osobie, którą się kocha. Maryja wielokrotnie to pokazuje. Może nie ociera Jezusowi twarzy chustą ani nie podaje szklanki z wodą, kiedy On niesie krzyż, ale jest przy swoim Synu w momencie Jego śmierci – wyjaśnił abp senior Edmund Piszcz z archidiecezji warmińskiej.

W piątek 13 października w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Żabiance zakończyły się uroczyste obchody 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Tym razem do szczególnego świętowania zaproszone zostały ruchy maryjne z całej archidiecezji. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił arcybiskup senior z archidiecezji warmińskiej. – Maryja nazywa siebie służebnicą. Współcześnie słowo to ma raczej negatywne znaczenie. Uważamy, że bycie sługą to coś nas niegodnego, co nam uwłacza. Wielu z nas pewnie nie zdaje sobie sprawy, jak piękne treści łączą się ze słowem „służyć”. To przede wszystkim współdziałanie dla czyjegoś dobra. Matka Boża wiedziała, czym jest służba. Jej życie nacechowane jest – od początku do końca – dobrem, które płynie z miłości będącej również naszym udziałem – mówił arcybiskup.

Kaznodzieja podkreślił, że pod krzyżem wydarzyło się coś szczególnego dla każdego. – Chrystus powiedział do św. Jana: „Oto Matka twoja”. To proste zdanie tyczy się również nas. Maryja – od tamtego momentu, aż do końca świata – służy nam. Dowodem Jej obecności i tego, że jest z nami, są objawienia, w trakcie których najczęściej prosi o modlitwę różańcową, dlatego że w Różańcu zawarta jest cała historia życia Jej Syna – wyjaśnił hierarcha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama