Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nudno nie będzie

Pod nazwą "Stworzył ich jako mężczyznę i kobietę" odbędą się spotkania dla kobiet i mężczyzn z ks. Piotrem Pawlukiewiczem, autorem wielu książek i audycji o tematyce związanej z wiarą, małżeństwem i seksualnością.

- Ważne jest, by mówić ludziom o powołaniu. Dzisiaj mocno zaciera się tożsamość kobiety i mężczyzny, a przecież my nie jesteśmy tacy sami - mówi ks. Krzysztof Ławrukajtis, duszpasterz Bractwa św. Pawła, które jest organizatorem wydarzenia.

- Uczestnicy spotkań z ks. Pawlukiewiczem dowiedzą się trzech bardzo ważnych rzeczy: czym jest w ogóle powołanie kobiety i mężczyzny, jak je odkrywać w sobie i jak realizować - wylicza ks. Ławrukajtis.

W sobotę 21 października w archidiecezji gdańskiej odbędą się dwa spotkania z ks. Pawlukiewiczem. Sympozjum o powołaniu dla kobiet rozpocznie się w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu (ks. Józefa Zator-Przytockiego 3) o godz. 9. Konferencja o powołaniu do bycia mężczyzną odbędzie się o godz. 16.30 w parafii NSPJ w Gdyni (ul. Armii Krajowej 46). Oba spotkania rozpoczną się od Eucharystii.

Nudno nie będzie   - W sobotę opowiem też o odpowiedzialności, bo mężczyzna rozwija się tylko wtedy, kiedy jest odpowiedzialny - zapowiada ks. Pawlukiewicz Jakub Szymczuk /Foto Gość - Zapraszam. Obiecuję jedno: nie będzie nudno - mówi ks. Pawlukiewicz. - Na spotkaniach opowiem o odpowiedzialności, komunikacji, uczeniu się języka drugiego człowieka oraz roli mężczyzny i kobiety w Kościele. A ponieważ mężczyzna lubi konkret, więc na spotkaniu dla mężczyzn ja postaram się tak konkretnie - podkreśla z uśmiechem znany kaznodzieja.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: Bractwa św. Pawła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama