Nowy numer 49/2022 Archiwum

Czy Gdańsk potrzebuje lepszej debaty?

Do dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele pomorskich mediów.

Instytut Debaty Publicznej przy współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w pierwszej edycji programu pod nazwą "Rozmowy o Gdańsku". 27 października o godz. 17.30 w Instytucie Politologii odbędzie się dyskusja pt. "Czy w Gdańsku zagrożona jest dobra debata?".

- W opinii IDP Gdańsk potrzebuje lepszej debaty o sprawach ważnych dla jego mieszkańców. Potwierdzają to gorące, często bardzo emocjonalne i niestety rzadko merytoryczne dyskusje na tematy dotyczące aspektów i kierunków rozwoju miasta, toczone głównie w mediach internetowych. W dyskursie publicznym pojawiają się także zarzuty o brak pluralizmu i możliwości swobodnej, a przy tym kulturalnej wymiany poglądów, w ramach niejednego organizowanego w Gdańsku wydarzenia - mówi Andrzej Skiba, prezes IDP.

Do dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele pomorskich mediów m.in. Jarosław Zalesiński ("Dziennik Bałtycki"), Andrzej Ługin ("Gdańsk Strefa Prestiżu"). Naszą redakcję reprezentować będzie Jan Hlebowicz. Do debaty zaproszona została także redakcja trójmiejskiej "Gazety Wyborczej". 

- Debata odbędzie się w konwencji fishbowl, co oznacza, że każdy uczestnik i każda uczestniczka spotkania będzie mógł zająć dodatkowo miejsce i zabrać głos w dyskusji na równi z gośćmi specjalnymi - informuje A. Skiba.

Po dyskusji odbędą się warsztaty poświęcone kondycji debaty w Gdańsku.

Sponsorem głównym projektu jest Grupa Energa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama