Nowy numer 23/2023 Archiwum

Noc Świętych

– Podczas spotkań Holy Wins chcemy dawać przykład wiary, pokazywać świętych i zachęcać do ich naśladowania. Wolimy skupiać się na rzeczach pięknych, niż na brzydocie związanej z Halloween – mówi ks. Patryk Misiewicz, organizator balu Holy Wins w gdyńskiej parafii św. Wawrzyńca.

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych w wielu parafiach archidiecezji gdańskiej odbędą się budzące od kilku lat spore zainteresowanie spotkania modlitewne Holy Wins oraz przygotowane specjalnie dla dzieci Bale Wszystkich Świętych.

– Jest to odpowiedź osób wierzących na zapożyczone z kultury zachodniej Halloween – mówi ks. Patryk Misiewicz. – W czasie wieczorów Holy Wins m.in.: przybliżamy wiernym sylwetki świętych, z których powinniśmy brać przykład. Ich droga życia pokazuje, że każdy z nas ma szansę zostać świętym. Dotyczy to nawet największych grzeszników – dodaje.

Ks. Patryk podkreśla, że pozornie niewinne zabawy halloweenowe są groźne, ponieważ otwierają na działanie złego ducha.

– Halloween to największe święto okultystyczne, przed którym wyraźnie ostrzegają nas księża egzorcyści. Na działanie zła narażone są nie tylko dzieci, ale także dorośli biorący udział w zabawach halloweenowych, bowiem zły duch atakuje i jednych i drugich – tłumaczy.

Organizowane przez Kościół 31 października modlitwy są próbą przywrócenia właściwego sposobu przeżywania najważniejszej uroczystości ku czci świętych, przypominającej nam, że ostatecznym sensem ludzkiego życia jest zbawienie.

– W uroczystość Wszystkich Świętych powinniśmy pamiętać, by nie marnować danego nam czasu i starać się robić wszystko, by spotkać się w niebie z naszymi bliskimi, którzy już odeszli – zaznacza ks. Misiewicz. To z krzyża Chrystusa płynie jedyna nadzieja na zmartwychwstanie – podkreśla kapłan.

W programie spotkań Holy Wins 2017, które odbędą się 31 października w archidiecezji gdańskiej, znajdą się między innymi: konferencje, świadectwa, modlitwy, inscenizacje, procesje, śpiewy, Litania do Wszystkich Świętych i adoracja Najświętszego Sakramentu. W przygotowanie wydarzenia zaangażowały są liczne wspólnoty modlitewne, grupy charyzmatyczne, klerycy GSD oraz księża.

Poniżej publikujemy listę spotkań "Holy Wins", które odbędą się we wtorek 31 października:

 • Bojano, parafia św. Jadwigi Królowej, godz. 19.15 - Zapraszamy całe rodziny, dzieci i młodzież na radosny wieczór "Holy Wins" ("Święty zwycięża"). Zachęcamy rodziny do zaprezentowania sylwetki wybranego Świętego - poprzez odpowiednie przebranie i charakteryzację dziecka.
 • Gdańsk-Morena, parafia Bożego Ciała, godz. 19.30 - "Przykład Świętych nas pobudza!"; w programie m.in. Liturgia Słowa, wspólny śpiew Litanii do Wszystkich Świętych, uwielbienie Boga wraz z zespołem Selah, uczczenie relikwii świętych i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Gdańsk-Przymorze, parafia NMP Królowej Różańca Świętego, godz. 20 - zapraszamy młodzież na czuwanie modlitewne "Holy Wins"; w programie: liturgia, wspólnota, adoracja, konferencja, uwielbienie oraz spowiedź.
 • Gdańsk-Ujeścisko, parafia św. Ojca Pio, godz. 20 - wieczór modlitewno muzyczny "Holy Wins – Święty zwycięża" z uczczeniem relikwii świętych. W sposób szczególny w tym roku chcemy przeżywać ten dzień wraz z Matką Bożą. Konferencję podczas naszego spotkania wygłosi ks. Andrzej Dańczak. W programie także: Litania do Wszystkich Świętych, procesja z relikwiami świętych, modlitwa uwielbienia.
 • Gdańsk-Żabianka, parafia MB Fatimskiej, godz. 20 - wieczór "Holy Wins - Święty Zwycięża" pod hasłem: "Szansa na sukces". W programie: świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu i uwielbienie.
 • Leźno, parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika i bł. Karoliny Kózkówny, godz. 18 – Msza św. i modlitewne czuwanie, podczas którego kandydaci do bierzmowania będą za przyczyną swoich świętych patronów prosić Boga o łaskę wiary oraz uroczyście tę wiarę wyznają. W programie także: uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie, modlitwa wstawiennicza, spowiedź, Apel Jasnogórski.
 • Luzino, parafia św. Wawrzyńca, godz. 20 – Młodzież z Pustyni Miast zaprasza spotkanie modlitewne w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Hasło tegorocznego spotkania: "W nadziei już bowiem jesteśmy zbawieni" (Rz 8, 24). Podczas wieczoru konferencję wygłosi ks. Michał Mejer, salezjanin.
 • Leśniewo, parafia Niepokalanego Serca Maryi Panny, godz. 20 - wieczór uwielbienia, konferencja, adoracja, scenki ewangelizacyjne.
 • Puck, parafia Św. Piotra i Pawła, godz. 18.30 - wieczór modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie z błogosławieństwem lurdzkim. W programie także: procesja z relikwiami świętych z możliwością uczczenia relikwii m.in. św. Jana Pawła II, św. Ojca Pio, czy św. Walentego oraz spowiedź. Tego dnia kandydaci do bierzmowania uroczyście przyjmą patronów i poproszą ich o towarzyszenie w swej drodze do Boga.
 • Puck, parafia św. Faustyny Kowalskiej, godz. 18.30 - "Noc Świętych".
 • Reda, parafia Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny Aleksandryjskiej, godz. 19.30 - W programie: nieszpory z konferencją, procesja z relikwiami świętych – zakończenie, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa wstawiennicza oraz radosne uwielbienie Jezusa w kościele św. Antoniego w Redzie.
 • Sopot, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, godz. 19.30 – Wspólnota Światło Chrystusa zaprasza na wieczór "Holy wins". W programie: konferencja: „Jezus źródłem świętości”, spotkanie ze świętymi i radosne uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 • Wejherowo, parafia Matki Bożej Królowej Polski, godz. 20 - wieczór uwielbienia "Holy Wins – Święty zwycięża". Będziemy modlić się wraz ze świętymi, słuchać o świętości oraz przyjmiemy indywidualnie Boże błogosławieństwo.
 • Władysławowo, parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, godz. 19 – "Wieczór ze Świętymi"; wieczór modlitwy i refleksji przy relikwiach świętych i błogosławionych.

"Bale Wszystkich Świętych", które odbędą się we wtorek 31 października:

 • Gdańsk-Nowy Port, parafia św. Jadwigi Śląskiej, godz. 16-19 - "Bal Wszystkich Świętych". Dzieci przychodzą przebrane w strój świętego lub błogosławionego. O 16 rozpoczniemy odmówieniem Litanii do Wszystkich Świętych.
 • Gdańsk-Ujeścisko, parafia św. Ojca Pio, godz. 16-19 – dla dzieci "Bal Wszystkich Świętych".
 • (Uwaga! 04.11) Gdańsk, Archikatedra Oliwska, godz. 17-19 - Zapraszamy na bal "Małych Świętych", który odbędzie się w Sali Domu Katechetycznego. Tego dnia dzieci przebierają się za anioły lub świętych. Zapisy u Ks. Adama lub w zakrystii.
 • Gdańsk, parafia Chrystusa Króla, godz. 16 - Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na "Bal Wszystkich Świętych". Rozpoczęcie modlitwą w kościele, zabawa w salce pod kościołem. Koniecznie przebierzmy się za wybranego świętego lub anioła!
 • Gdynia, parafia św. Antoniego (franciszkanie), godz. 17.30 – "Bal Wszystkich Świętych". Zachęcamy do przyjścia ubranymi na biało. W tym roku w czasie balu będziemy poznawać świętych pochodzących z Afryki.
 • Gdynia, parafia Chrystusa Króla, godz. 17 - "Bal Wszystkich Świętych"; rozpoczęcie w kościele, zabawa w szkole.
 • Gdynia, parafia św. Wawrzyńca, godz. 19 - zapraszamy dzieci na "Bal Holy Wins – czyli Święty Zwycięża".
 • Gdynia, parafia Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej, godz. 17-19.30 - "Bal Wszystkich Świętych". Prosimy, żeby dzieci przyszyły przebrane w stroje błogosławionych lub świętych. Początek w kościele, następnie przejście do salki św. Jana Pawła II.
 • Leśniewo, parafia Niepokalanego Serca Maryi Panny, godz. 16-18 - "Bal Świętych" w Wiejskim Klubie Kultury w Leśniewie. Dzieci przebierają się tradycyjnie w postać wybranego świętego.
 • Luzino, parafia św. Wawrzyńca, godz. 16 - Modlitwa + pochód świętych + bal w remizie OSP Luzino.
 • Mrzezino, parafia Aniołów Stróżów, godz. 16-18 - "Bal Wszystkich Świętych" (w Wiejskim Klubie Kultury w Połchowie). Dzieci powinny być przebrane za dowolnie wybranych świętych, a spośród nich zostaną wybrani Królowa i Król Balu.
 • Puck, parafia św. Faustyny Kowalskiej, godz. 17 - "Bal Wszystkich Świętych", który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Połczynie. Biletem wstępu jest przebranie się za jakiegoś świętego.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast